Notiks politiskās konsultācijas saistībā ar Bordāna atsaukšanu

Apollo
48 komentāri

Ceturtdien, 14.novembrī, notiks valdību veidojošo partiju koalīcijas politiskās konsultācijas saistībā ar nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) lēmumu atsaukt no amata tieslietu ministru Jāni Bordānu.

Notiks politiskās konsultācijas saistībā ar Bordāna atsaukšanu

Foto: Ieva Čīka/LETA

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) šodien pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja, ka par šo jautājumu paredzētas atsevišķas politiskās konsultācijas ceturtdien. Premjers ieplānojis sarunu gan ar Bordānu, gan ar nacionālo apvienību.

Valdības vadītājs šodien atkārtoti uzsvēra, ka svarīgs jautājums ir Bordāna pieteikto reformu tālākā virzība. Ņemot vērā nacionālās apvienības publiski pausto, ka viņiem nav iebildumu pret šīm reformām, tad nevajadzētu būt problēmām tās savlaicīgi virzīt uz priekšu, sacīja premjers.

Arī VL-TB/LNNK politiķis Imants Parādnieks pauda, ka nacionālā apvienība «respektē premjera vēlmi par to runāt ceturtdien». Politiķis arī uzsvēra, ka VL-TB/LNNK «ne tikai nav iebildumu, bet nacionālā apvienība, kuras tieslietu ministrs līdz šim pildīja šos darbus, bija tā, kas rosināja tāda vai cita veida izmaiņas» tieslietu jomā.

Ir daudz profesionālu cilvēku, kuri vienlīdz labi vai pat labāk par Bordānu var veikt tieslietu ministra darbus un pienākumus, skaidroja politiķis. Parādnieks cer, ka Dombrovskis ne tikai klausīs «Vienotības» valdi jautājumā par ministru atbilstību amatam, bet arī izvērtēs visus apstākļus un kā komandas vadītājs cienīs visus komandas dalībniekus.

«Vienotības» valdē, iepriekšējā nedēļā pārrunājot jautājumu saistībā ar nacionālās apvienības lēmumu atsaukt no amata tieslietu ministru Bordānu, dominējis viedoklis, ka premjeram patlaban nav pamata prasīt ministra demisiju, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Arī Bordāns žurnālistiem sacīja, ka koalīcija šo jautājumu šodien neskatīja, un šīs nedēļas laikā situācija kļūs skaidrāka. Bordāns atturējās komentēt nacionālās apvienības kandidāti tieslietu amatam Baibu Broku. Tāpat viņš nevēlējās izteikties par to, kādu risinājumu sagaida no premjera. Bordāns solīja plašāk sabiedrībai savu redzējumu sniegt tuvākajās dienās.

Kā ziņots, VL-TB/LNNK 1.novembrī vērsās pie Ministru prezidenta, informējot par plāniem atbilstoši koalīcijas līgumam atsaukt tieslietu ministru Jāni Bordānu, jo partijas «Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (TB/LNNK) 1.novembra valdes sēdē tika pieņemts lēmums izslēgt Bordānu no partijas.

Nacionālajai apvienībai prasot atsaukt Bordānu, viņam pašam būtu jāpiekrīt to darīt vai arī Dombrovskim būtu formāli jāpieprasa viņa demisija. Tomēr Bordāns pagaidām neplāno iesniegt demisijas rakstu. Arī «Vienotības» politiķi pozitīvi vērtē tieslietu ministra darbu, līdz ar to premjers tuvākajā laikā varētu arī nepieprasīt Bordāna demisiju. Nacionālā apvienība arī neplāno rosināt Saeimas balsojumu par neuzticības izteikšanu tieslietu ministram.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

29.03.2017
Ienākt apollo.lv