Notiks putnu vērošanas sacensības «Torņu cīņas»

Apollo
2 komentāri

Šajā nedēļas nogalē, 18.maijā un 19.maijā, notiks 10. putnu vērošanas sacensības «Torņu cīņas», kurās šogad piedalīsies ne tikai septiņas pieredzējušu putnu vērotāju komandas, bet arī divas «Tautas klases» komandas, kā arī ikviens interesents.

Notiks putnu vērošanas sacensības «Torņu cīņas»

Foto: Daiga Kļanska/LETA

Pieredzējušās komandas putnus vēros 24 stundas putnu vērošanas torņos visā Latvijā, «Tautas klases» komandas - četras stundas torņos Rīgā (Ķengaragā un Daugavgrīvā), bet ikviens var apmeklēt jebkuru putnu vērošanas torni Latvijā un savus novērojumus reģistrēt portālā www.dabasdati.lv, tā sacenšoties ar oficiāli pieteiktajām komandām, portālam «Apollo» pastāstīja Agnis Bušs, sacensību «Torņu cīņas 2013» koordinators.

Viesturs Ķerus, LOB valdes priekšsēdētājs norāda: «Desmitās «Torņu cīņas» var droši nosaukt par Latvijas gada notikumu putnu vērošanā. Ikvienam Latvijas putnu draugam būs iespēja viesoties torņos, vērot sacensības klātienē un rūdītu putnu vērotāju vadībā iepazīt putnus. Šo iespēju noteikti aicinu izmantot.»

Torņi, kuros komandas vēros putnus, tiks noteikti izlozes ceļā sacensību sākumā «3 pavāru restorānā». Pēc atklāšanas pasākuma sestdienas rītā žurnāla «Putni dabā» interneta lapā - http://putnidaba.lv/ - tiks publicēta izlozes rezultāti un torņi, kuros komandas vēros putnus. Ikvienam būs iespējams apmeklēt šos un arī pārējos putnu vērošanas torņus visā Latvijā. Ja tornī atradīsies sacensību komanda, tās dalībnieki parādīs un pastāstīs par apkārtnē esošajiem putniem. Esot tornī, aicinām atzīmēt redzētās un dzirdētās putnu sugas un reģistrēt savus novērojumus portālā www.dabasdati.lv. Pēc tam salīdzināsim, cik putnu sugu būs novērojuši torņu apmeklētāji, un cik - oficiālās komandas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv