NRTVP par radio problēmām zināja jau 2007. gadā

Apollo
0 komentāru

Latvijas Radio (LR) finanšu problēmas sākās jau 2007. gadā, turklāt Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTVP) par šīm problēmām zināja, bet tik un tā akceptēja algu paaugstināšanu, ceturtdien vēsta laikraksts «Diena».

Kad janvārī iepriekšējais Radio ģenerāldirektors Aigars Semēvics pameta amatu, no viņa un dažu citu Radio darbinieku galdiem esot salasīti rēķini, dažiem no tiem apmaksas termiņš bija krietni nokavēts.

Pērn Radio darbinieki savā starpā smējušies, ka LR sāk pietrūkt naudas pat tualetes papīram, bet vadības rīcība nav liecinājusi, ka briest nopietnas problēmas — no gada sākuma darbinieki saņēma pielikumu pie atalgojuma. Un NRTVP, vēl pirms deva zaļo gaismu prēmijai, zināja, ka 2007. gads nebija tik labs. Jau tad LR bija pasliktinājusies likviditāte, bija problēmas segt īstermiņa saistības, kā arī ievērojami sarukuši rentabilitātes rādītāji. Izdevumi ieņēmumus kopumā pārsniedza par 138 tūkstošiem latu.

Taču, par spīti briestošajām problēmām, lemjot par 2008. gada budžetu, LR valde nobalsoja par 9% algu paaugstinājumu. Tā bijusi Semēvica iniciatīva, un NRTVP ticējusi, ka tai ir finanšu segums. Izrādījās, ka seguma nebija — budžetā ieplānots 207 tūkstošu latu deficīts, cerot, ka valsts budžeta grozījumos, kā ierasts, piešķirs trūkstošo summu, bet cerības neattaisnojās.

Tad, kad noskaidrojies, ka LR nonācis līdz finanšu kraham, neviens negribēja uzņemties atbildību par notikušo. Izskanējušas vairākas versijas, kāpēc Semēvics slēpa LR finanšu problēmas, taču visi kā viens uzskata, ka tā nav bijusi apzināta ļaunprātība. Viņš esot nevis problēmas analizējis, bet gan slēpis, lai nebūtu skandāla. Izplatītākā no versijām, ka Semēvics nav apzinājies situācijas nopietnību.

Savukārt LR valdes locekļi norāda, ka par finanšu problēmām nebija informēti, jo uzticējušies ģenerāldirektoram. Bet, pārskatot valdes sēžu protokolus, NRTVP secinājusi, ka pusotra gada laikā valde nav skatījusi jautājumus par LR kopējo finansiālo situāciju, kam sāka sekot «tikai tad, kad sākās skandāls».

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv