Ņujorkā tiks būvēti mikrodzīvokļi

Apollo
2 komentāri

Ņujorkas mērs Maikls Blūmbergs pirmdien paziņojis par jaunu eksperimentālo projektu mikrodzīvokļu celtniecībai Ņujorkā, kur īres maksas ir pārmērīgi augstas un pakāpeniski pieaug vienatnē dzīvojošo cilvēku skaits.

Ņujorkā tiks būvēti mikrodzīvokļi

Foto:Scanpix/Reuters

Mikrodzīvokļi tiks celti vienā no Manhetenas sektoriem. To platība būs 26 līdz 28 kvadrātmetri, ieskaitot virtuvi un vannas istabu.

Ņujorkas mērs norādīja, ka šādi projekti - mājokļi, kas atbilst ņujorkiešu dzīvesveidam, - ir būtiski pilsētas izaugsmei, nākotnes konkurētspējai un ilgtermiņa ekonomiskajiem panākumiem.

«Cilvēki no visas pasaules vēlas dzīvot Ņujorkā, un mums jāattīsta jauns, elastīgs mājokļu modelis, kas ir drošs, samaksājams un inovatīvs, lai atbilstu viņu vajadzībām,» paziņoja Blūmbergs.

Ņujorkā 1,8 miljonos mājsaimniecību ir tikai viens vai divi cilvēki, bet pilsētā ir tikai miljons vienistabas dzīvokļu, teikts mēra biroja izdotajā paziņojumā.

Pašreizējie Ņujorkas standarti prasa, lai lielākā daļa jauno dzīvokļu būtu vismaz 37 kvadrātmetrus lieli.

Tikmēr dzīvokļu īres maksas Ņujorkā turpina pieaugt.

Maijā Manhetenā vienistabas dzīvoklis ēkā bez durvju sardzes mēnesī maksāja vidēji 2959 ASV dolārus (1693 latus), kas ir par 6,2% vairāk nekā 2011.gada maijā. Savukārt vienistabas dzīvoklis ēkā ar durvju sardzi - 3777 dolārus (2160 latus), kas ir par 6,8% vairāk nekā pērnā gada maijā, secināts Manhetenas Nomas tirgus ziņojumā. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
20

2017. gada 20. septembris

Vārda dienas

Marianna, Guntra, GintersStaldzis, Marjans, Marjanna, Marjana, Maritana, Marijans, Marijanna, Marijana, Mariela, Marians, Mariana

Valūtu kursi

20.09.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv