NVA: Latvijā bezdarba līmenis februārī sasniegs 9,4-9,5%

Apollo
0 komentāru

Latvijā februārī strauji turpina pieaugt bezdarba līmenis un februāra beigās tas varētu sasniegt 9,4-9,5% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, intervijā aģentūrai BNS prognozēja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica.

Jau janvāra beigās Nodarbinātības valsts aģentūrā bija garas darba meklētāju rindas

Jau janvāra beigās Nodarbinātības valsts aģentūrā bija garas darba meklētāju rindas

Foto: AFI

NVA prognozes liecina, ka februāra beigās Latvijā bezdarbnieku skaits pārsniegs 100 tūkstošu robežu, pieaugot līdz 103 tūkstošiem cilvēku.

Viņa informēja, ka februāra vidū, 15.februārī, bezdarbnieku skaits jau sasniedzis 98 tūkstošus, kas ir 8,9% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem.

Paševica atzina, ka tendences bezdarbnieku skaita pieauguma ziņā nemainās un bezdarbs turpina pieaugt visos Latvijas reģionos. Visstraujāk bezdarba līmenis februārī palielinājies Rēzeknes pilsētā, Dobelē, Aizkrauklē, Gulbenē un Saldū. Tradicionāli visaugstākais bezdarba līmenis saglabājies Latgalē - Balvos, Krāslavā un Ludzā. Paševica gan norādīja, ka, piemēram, Balvos bezdarba līmenis pašlaik ir zemāks nekā pērn vasarā.

Savukārt viszemākais bezdarba līmenis februāra vidū ir Tukumā - 6% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem. NVA direktore informēja, ka Rīgā februāra vidū bezdarba līmenis bija 6,7%.

Jau vēstīts, ka Latvijā strauji pieaug bezdarba līmenis un valdība šogad prognozē, ka bezdarbs sasniegs 12,7%.

NVA dati liecina, ka reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā 2008.gada beigās bija 7% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem. 2007.gada beigās bezdarba līmenis Latvijā bija 4,9%.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv