NVA vadītāja: Šogad ļoti daudz cilvēku atraduši darbu

Apollo
69 komentāri

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Inese Kalvāne pauž pārliecību, ka arī šī gada otrajā pusē turpinās samazināties bezdarba līmenis, lai arī tas nenotikšot «tik strauji», kā vasarā.

NVA vadītāja: Šogad ļoti daudz cilvēku atraduši darbu

Foto: Edijs Pālens/LETA

Kalvāne sarunā LNT raidījumā «900 sekundes» sacīja, ka patlaban bez darba ir aptuveni 109 tūkstoši cilvēku. «Bezdarbs turpinās samazināties, lai arī temps nebūs tik straujš. Vasarā bezdarbnieku skaits ir samazinājies par pāris desmitiem tūkstošu,» sacīja viņa.

NVA vadītāja stāstīja, ka šogad proporcija starp tiem bezdarbniekiem, kas atraduši darbu un tiem, kas zaudējuši bezdarbnieka statusu, ir ļoti līdzīga.

«Ļoti daudz cilvēku ir atraduši darbu. Vienlaikus neiepriecina nepatīkama tendence, ka daudziem tiek atņemts bezdarbnieka statuss. Tas nozīmē, ka šie cilvēki nepilda bezdarbnieka pienākumus. Pirmais un galvenais pienākums ir aktīvi meklēt darbu. Diemžēl jāatzīst, ka nereti ir gadījumi, kad mūsu klienti nelegāli strādā.»

Jautāta, kādus speciālistus patlaban darba devēji meklē, NVA vadītāja sacīja, ka tā ir ražošanas nozare, būvniecība un lauksaimniecība.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv