Obama Medvedevam izklāsta par pretraķešu aizsardzības sistēmu

Apollo
0 komentāru

ASV prezidents Baraks Obama piedāvājis atteikties no pretraķešu aizsardzības sistēmas izvietošanas Austrumeiropā, ja Krievija palīdzēs atturēt Irānu no kodolieroču radīšanas, vēsta laikraksts «The New York Times».

Obama vienošanos piedāvājis vēstulē, kuru pagājušajā mēnesī personīgi Krievijas prezidentam Dmitrijam Medvedevam nodevušas administrācijas augstākās amatpersonas, raksta avīze.

Augsta ranga amatpersona apstiprināja, ka Obama attiecīgu vēstuli nosūtījis Medvedevam. «Mēs varam apstiprināt, ka prezidents Obama nosūtījis vēstuli prezidentam Medvedevam,» sacīja amatpersona. «Vēstule skāra virkni jautājumu, arī pretraķešu aizsardzību un kā tā saistīta ar Irānas draudiem.»

ASV valsts sekretāres vietnieks Viljams Bērnss februārī devās uz Krieviju, lai sagatavotu valsts sekretāres Hilarijas Klintones un Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova tikšanos.

Viņš Krievijas amatpersonām paziņoja, ka Obama vēlas nobremzēt plānus par pretraķešu aizsardzības sistēmas izvietošanas Austrumeiropā, ja Krievija piekritīs apturēt Irānas plānus iegūt kodolieroci.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv