Obama tiksies ar Dalailamu

Apollo
0 komentāru

ASV prezidents Baraks Obama, neskatoties uz Ķīnas iebildumiem, plāno tikties ar trimdā dzīvojošo tibetiešu garīgo līderi Dalailamu, otrdien, neminot iespējamās tikšanās datumu, paziņoja Baltais nams.

Obama tiksies ar Dalailamu

Foto: Scanpix/AP

«Prezidents savas vizītes laikā pagājušajā gadā sacīja Ķīnas līderiem, ka viņš tiksies ar Dalailamu, un viņš gatavojas to darīt,» žurnālistiem, kas atradās prezidenta lidmašīnā ceļā uz Ņūhempšīru, sacīja Baltā nama pārstāvis Bils Bērtons. «Dalailama ir starptautiski respektēts reliģiskais un kultūras līderis, un prezidents tiksies ar viņu šajā statusā.»

Kā ziņots, Ķīna otrdien brīdināja Obamu netikties ar Dalailamu, jo tas «nopietni iedragās» Pekinas un Vašingtonas attiecības.

Šāda vizīte «nopietni iedragātu Ķīnas-ASV attiecību politiskos pamatus», preses konferencē paziņoja par sakariem ar Dalailamu atbildīgās komunistiskās partijas organizācijas viceministrs Džu Veicjuņs. «Ja ASV līderis izvēlēsies šoreiz tikties ar Dalailamu, tas noteikti apdraudēs uzticību un sadarbību starp Ķīnu un ASV.«

Tibetiešu garīgā līdera Dalailamas vizīte ASV paredzēta vēlāk šomēnes, tās gaitā paredzēts apmeklēt arī Vašingtonu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv