Obama vēlas prezidentūras laikā apmeklēt Hirosimu

Apollo
0 komentāru

ASV valsts galva Baraks Obama vēlētos savas prezidentūras laikā apmeklēt Otrā pasaules kara noslēgumā kodolsprādzienu izpostītās Japānas pilsētas Hirosimu un Nagasaki, tomēr tas vēl nenotiks šīs nedēļas Japānas apciemojuma laikā.

Obama vēlas prezidentūras laikā apmeklēt Hirosimu

Foto: Scanpix/Reuters

«Hirosimas un Nagasaki atmiņas ir kā iegravētas pasaules prātā, un es būtu pagodināts, ja man būtu iespēja apmeklēt šīs pilsētas kādā brīdī manas prezidentūras laikā,» intervijā televīzijai NHK otrdien atzina Obama.

Ja tas notiks, Obama kļūs par pirmo ASV prezidentu, kurš savu amata pilnvaru laikā apmeklējis šīs pilsētas, virs kurām 1945.gadā tika nomestas amerikāņu atombumbas, laupot dzīvību vairāk nekā 200 tūkstošiem cilvēku.

Džimmijs Kārters apmeklēja Hirosimas memoriālu jau pēc Baltā nama atstāšanas, bet Ričards Nikons - kā privātpersona pēc tam, kad bija pametis viceprezidenta amatu un pirms stāšanās prezidenta amatā.

Pagājušajā gadā Hirosimu apmeklēja ASV Kongresa Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi, bet pagājušajā mēnesī - Savienoto Valstu vēstnieks Japānā Džons Rūss.

Hirosimas un Nagasaki pārstāvji vairākkārt lūguši, lai Obama pagodina šīs pilsētas ar savu apciemojumu, tomēr prezidents intervijā televīzijā bija spiests atzīt: «Diemžēl es nevaru šajā reizē tās apmeklēt, jo mana darba kārtība ir pārāk blīva.»

Tomēr atomsprādzienus pārcietušie pauda gandarījumu par Obamas apņemšanos baiso traģēdiju piedzīvojušās pilsētas apmeklēt citā reizē.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv