«Ober-Haus»: februārī biroju telpu segmentā saglabājies pieprasījuma pieaugums

Apollo
0 komentāru

Šā gada februārī, līdzīgi kā janvārī, biroju telpu segmentā saglabājies pieprasījuma pieaugums, liecina nekustamo īpašumu kompānijas «Ober-Haus» veiktais pētījums.

Salīdzinot ar 2008. gada pēdējo ceturksni, lielākais pieprasījums ir pēc telpām ar platību no 50 līdz 100 kvadrātmetriem un no 150 līdz 250 kvadrātmetriem.  «Ober-Haus» eksperti norāda, ka arvien vairāk lielo platību nomnieku sāk apzināt tirgus situāciju un meklēt iespējas samazināt uzņēmuma izmaksas uz nomas maksu rēķina. Tās ir kompānijas gan ar lielu nomāto platību vienā biroju ēkā, gan arī kompānijas ar plašu filiāļu loku Rīgā un citās Latvijas pilsētās, kur vēsturiski noslēgtajos līgumos ir relatīvi augsta nomas maksa un uzņēmumi saskata iespējas šādā veidā uzlabot savus rentabilitātes rādītājus.

Biroju tirgū Rīgas centrā sāk parādīties pieprasījums un līdz ar to arī piedāvājums birojiem ar ļoti zemām apsaimniekošanas izmaksām vai vispār bez tām. «Ober-Haus» skaidro, ka tas gan pārsvarā iespējams tikai atsevišķi novietotos birojos, kur īpašnieks visbiežāk ir arī apsaimniekotājs.

Pēc uzņēmuma ekspertu domām, potenciālajiem nomniekiem gan jāsaprot, ka, ieekonomējot uz apsaimniekošanas maksas rēķina sākotnējā posmā, iespējamas neērtības un problēmas tādos gadījumos, kad notiek kāda tehniska problēma, jo nav atbildīgās personas un sistemātiskas struktūras un iestrādnes problēmu operatīvai novēršanai.

Birojus B klasē februārī bija iespējams nomāt par 8–15 eiro (5,6–10,5 latiem) kvadrātmetrā mēnesī, bet A klases birojus — par 15–21 eiro (10,5–14,7 latiem) kvadrātmetrā mēnesī.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
19

2017. gada 19. novembris

Vārda dienas

Līze, Liza, Elizabete, BetijaJeļizabeta, Jeļizaveta, Jeļizavete, Lisa, Lisija, Lize, Līza, Līziņa, Jelizavete, Jelizaveta, Jelizabeta, Beta, Betsija, Eba, Elizabeta, Elizaveta, Elizavete, Elizbete, Elīzabeta, Elīzabete, Elzabeta, Elžbeta, Alžbeta

Valūtu kursi

19.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv