Ojārs Rubenis atklāj, cik saņem Nacionālā teātra darbinieki Attēlu galerija Aptauja

Apollo
122 komentāri

Latvijas Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis, informējot par jaunās, 99. sezonas pirmizrādēm un aktualitātēm, pastāstīja arī to, kāds ir pašreizējais aktieru un režisoru atalgojums.

Rubenis ir norūpējies par kolēģu algu teica, ka pārdzīvo, ka nevar piešķirt lielākas algas – kopš pērnā gada vidējā alga aktieriem ir 880 eiro.

«Tas nenozīmē, ka visiem aktieriem uz papīra ir 880 eiro. Piemēram, kādam aktierim, kas sevi vairāk pierādījis, ir jau 1000 eiro, bet kādam saglabājas arī 600 eiro.

Taču aktuālākā un būtiskākā problēma, ja nākamgad minimālā mēnešalga tiks palielināta līdz 430 eiro, tad to starpību valsts institūcijām un kapitālsabiedrībām pieliek, bet pārējiem cilvēkiem alga pielīdzināsies minimālajai algai. Un tā, man liekas, ir milzīga valsts problēma, it sevišķi valsts finansētajās organizācijās vai arī kapitālsabiedrībās, kurās mēs paši nevaram palielināt algas.

Ja, piemēram, kādam aktierim alga ir 600 eiro uz papīra, protams, es ar to negribu noniecināt minimālās algas darba darītājus, bet darba atbildības līmenis ir dažāds. Un ja apkopējai es varu pastaigāt līdzi un, pavelkot ar pirkstu, norādīt, ko vēl vajag sakopt, tad aktierim tā nevar pateikt.

Tāpat mūsu šuvēju cehā vai izciliem speciālistiem galdniecībā nevaram palielināt algas, jo mums nav finansējuma, no kā to darīt. Tā ir nopietna valsts problēma,» sarunā ar medijiem un žurnālu «Vakara Ziņas» informēja Rubenis.

Jau vēstīts, ka Latvijas Nacionālā teātra 99. sezonā paredzēti 14 jauniestudējumi, no kuriem kā pirmais 14. septembrī tiks izrādīts režisores Ingas Rogas iestudētais «Klūgu mūks». Vairāk par jauno teātra sezonu lasi šeit!

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv