Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukcijas tehniskā projekta konkursā uzvarējusi «LX Grupa»

Apollo
0 komentāru

Latvijas Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrādes konkursā uzvarējusi AS «LX Grupa», liecina Iepirkumu uzraudzības biroja informācija.

Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukcijas tehniskā projekta konkursā uzvarējusi «LX Grupa»

Foto: Evija Trifanova/LETA

«LX Grupa» konkursā piedāvāja muzeja ēkas rekonstrukcijas tehnisko projektu izstrādāt par 93 795 latiem.

Valsts AS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) izsludinātajā konkursā Okupācijas muzeja ēkas Rīgā, Latviešu strēlnieku laukumā 1, rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrādei un autoruzraudzībai līdz 22.maijam piedāvājumu bija iesnieguši SIA «Geo Consultants», SIA «Sarma & Norde arhitekti», SIA «Nams», SIA «Būvprojektu vadība», SIA «Arhitektu birojs Krasts», AS «LX Grupa» un SIA «Arhetips».

Tehniskais projekts Latvijas Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukcijai jāizstrādā ne ilgāk kā astoņu mēnešu laikā no līguma noslēgšanas brīža ar konkursā izraudzīto darba izpildītāju.

Jau ziņots, ka muzeja ēkas rekonstrukcijas ideju 2001.gadā izstrādāja pazīstamais latviešu arhitekts Gunārs Birkerts. Tā ir būtiska Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa daļa. Par Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa celtniecības finansēšanu pagājušā gada jūlijā nolēma valdība.

Pēc VNĪ aprēķiniem, tam nepieciešami aptuveni 5,5 miljoni latu. Daļu rekonstrukcijas - muzeja ēkas siltināšanas izmaksas - segs no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbalstītā konkursa «Zemas enerģijas patēriņa ēkas» līdzekļiem. Piešķirtie līdzekļi ir paredzēti valstij piederošās muzeja ēkas pārbūvei, bet rekonstruētā nama iekārtošanai un jaunas, mūsdienīgas ekspozīcijas izveidei līdzekļus vāc Latvijas Okupācijas muzeja biedrība.

Līdz šim lielāko daļu ziedojumu devuši latvieši no bijušajām trimdas zemēm. Patlaban ziedojumos un solījumos savākti ap 750 000 latu, bet tikpat vēl ir nepieciešams. Sākoties celtniecības darbiem, muzejs plāno aktivizēt arī Latvijas sabiedrību muzeja nākotnes nodrošināšanai.

Latvijas Okupācijas muzejs atspoguļo Latvijas okupācijas vēsturi no 1940.gada līdz 1991.gadam, tās priekšvēsturi un sekas. Muzeju ik gadu apmeklē vairāk nekā 100 000 viesu. Muzeju uztur nevalstiska labdarības organizācija «Latvijas Okupācijas muzeja biedrība».

 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
22

2017. gada 22. septembris

Vārda dienas

Maigurs, Mārica, MārisMaris, Morics, Moriss, Steinārs, Stenlijs

Valūtu kursi

22.09.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv