Okupācijas muzejs aicina uz dokumentālo filmu «Amatas Nr.1 valsts prezidents»

Apollo
0 komentāru

8. septembrī, pulksten 18.00 Latvijas Okupācijas muzejs demonstrēs Dzintras Gekas dokumentālo filmu - «Amatas Nr.1 valsts prezidents».

Okupācijas muzejs aicina uz dokumentālo filmu «Amatas Nr.1 valsts prezidents».

Okupācijas muzejs aicina uz dokumentālo filmu «Amatas Nr.1 valsts prezidents».

Publicitātes foto.

Filma ir apcere par prezidentu personībām, par viņu cilvēciskajām īpašībām, viņu spēku un vājumu, viņu attieksmi pret valsts pirmās personas amatu. Filma ir arī skatījums uz prezidenta amatu, kas nostādāms līdzās citām profesijām un reizē ir nesalīdzināms ar tām. J. Čakste, G. Zemgals, A. Kviesis, K. Ulmanis.

Kādi viņi bija? Cik katrs no viņiem spējis vienot tautu, cik spējis pretstatīt mūsu nelielo republiku kā tiesību subjektu līdzās esošu milzu impēriju uzbāzībai, plēsonībai un trulumam? Prezidenti atstājuši savu lepnumu un godaprātu Latvijas tautā, kura jau tālā senatnē dzīvojusi savā senču zemē pie Baltijas jūras. Par spīti apspiestībai, iznīcībai, pārkrievošanai un pārvācošanai. Reizē prezidenti ir dzīvojuši arī savu personīgo dzīvi, mīlējuši, priecājušies, piedzīvojuši humora piesātinātus brīžus, sajutuši vientulību, pārdzīvojuši valstiska traģisma mirkļus, dažādi uztvēruši demokrātiju. Prezidenta institūcija darbībā skatāma caur prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas darba kārtību, darba dienu un prezidentes pienākumiem, kas nav šķirami no Latvijas vēstures sastāvdaļas - virzības uz NATO un Eiropas Savienību.

Ieeja par ziedojumiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv