«Olympiacos» atspēlējas no -15 un iekļūst Eirolīgas «Fina Four»

5 komentāri

Par ULEB Eirolīgas finālčetrinieka turnīra pēdējiem dalībniekiem piektdienas vakarā kļuva Pireju «Olympiacos» basketbolisti, kas ceturtdaļfināla sērijas izšķirošajā, piektajā spēlē ar 82:72 pieveica Stambulas «Anadolu Efes», sērijā triumfējot ar 3-2.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 19 punktiem bija Vasilis Spanulis, bet 15 punktus pievienoja Georgios Printezis. Stambulas kluba rindās 14 punktus guva Džeimons-Alfrēds Lūkass, bet 12 punktus sakrāja Duško Savanovičs.

Pirmajā ceturtdaļā pārsvars piederēja «Anadolu Efes» komandai (10:7, 17:11, 23:21), bet otrās ceturtdaļas pirmajā pusē viesi veica 13:0 izrāvienu, iekrājot jau 15 punktu pārsvaru (36:21). Līdz lielajam pārtraukumam «Olympiacos» spēja pietuvoties līdz -8 (33:41), bet trešās ceturtdaļas beigās mājiniekiem izdevās panākt neizšķirtu (49:49). Trešās ceturtdaļas izskaņā Grieķijas klubs pat pārņēma vadību (52:50, 54:53), bet pirms pēdējām desmit minūtēm +1 (55:54) bija «Anadolu Efes».

Pēdējā ceturtdaļā «Olympiacos» panāca jau septiņu punktu pārsvaru (66:59), tomēr tam sekoja 8:0 izrāviens viesu izpildījumā, kad ļāva Turcijas klubam atgūt vadību (67:66). Turpinājumā «Olympiacos» atkal pārņēma vadību un nepilnu pusotru minūti līdz mača beigām Eisijs Lovs ar tālmetienu panāca 76:70.

Atgādinām, ka jau iepriekš «Fina Four» turnīram bija kvalificējušās Spānijas komandas Madrides «Real» un «FC Barcelona Regal», kā arī Krievijas čempionvienība Maskavas CSKA.

Eirolīgas finālčetrinieka turnīrs risināsies no 10. līdz 12. maijam Londonā. Pusfinālos savā starpā tiksies «Real» un «Barcelona», kā arī CSKA un «Olympiacos», ka būs pagājušās sezona fināla atkārtojums.