On-line: Latvija pret Lihtenšteinu 1:0 [spēles beigas]

Šobrīd notiek 2006. gada Pasaules kausa izcīņas atlases turnīra spēle starp Latvijas un Lihtenšteinas valstsvienībām. Spēles beigu rezultāts ir 1 pret 0 Latvijas izlases labā.

Spēle ir galā!

Spēles pēdējās minūtes nekas būtiski nemainījās. Latvijas izlase riskanti spēlēja aizsardzībā, un tikai pretinieka neveiksme glāba latvijas izlases vārtus no droša vārtu zaudējuma. Uzbrukumā Latvijas izlase spēlēja ātri, taču sasteigti - piespēles bija neprecīzas, sitieni - burzmā. Īsti bīstamu sitienu pa vārtiem nebija.

81. minūte: Laizāns izrāvās pa laukuma kreiso malu un izdarīja teicamu centrējumu uz soda laukuma vidu, kur jau bija brīvs Rimkus. Viņš izdarīja sitienu ar galvu, taču bumba lidoja mazliet pāri vārtiem.

Spēles turpinājumā laukumā ritēja haotiska cīņa. 15 minūšu laikā Latvijas izlasei bija vēl vairākas lieliskas vārtu gūšanas iespējas, taču vienmēr nokļūdījās vai nu piespēles izdarīšanā, vai centienos individuāli apspēlēt pretinieku.

64. minūte: Latvijas izlasei bija vēl vairākas labas iespējas vārtu gūšanai, tomēr ik reizi pievīla pašu tehnika. Pārāk daudz kļūdu it visās laukuma pozīcijās.

57. minūte: Vīts Rimkus nomainīja Andreju Prohorenkovu.

55. minūte: Bleidelis izdarīja teicamu centrējumu, Verpakovskis rāvās uz brīvo pozīciju, taču precīzi nospēlēja viesu komandas aizsargs. Pretuzbrukumā Tomass Beks izdarīja tālu, taču ļoti bīstamu sitienu, kuru Piedels ar pirkstu galiem atvairīja.

52. minūte: Piedelam bumba bija rokās, un Mārio Friks ar galvu izsita viņam bumbu no rokām. Par to Friks saņēma brīdinājumu.

45. - 50. minūte: Viesi spēles otro pusi sāka ļoti emocionāli, asi reaģējot uz katru tiesneša svilpi. Vienā no situācijām Burgmeiers dusmās pārkāpa noteikumus, un par to saņēma brīdinājumu.

45. minūte: Rubīns saņēma teicamu Laizāna piespēli, taču par tālu aizlaida bumbu.

42. minūte: Pēc garas saspēles Laizāns izdarīja sitienu pa vārtu labo apakšējo stūri, taču mazliet neprecīzi.

40. minūte: Verpakovskis saņēma teicamu piespēli, taču no asa leņķa ielauzās viesu komandas soda laukumā. Apspēlēja vienu, otru un trešo aizsargu, taču piespēli atdeva neprecīzu.

38. minūte: Stūra sitiens pie viesu komandas vārtiem, un tikai no pašas vārtu līnijas Lihtenšteinas futbolists izsita bumbu. Sitienu izdarīja Smirnovs.

30. minūte: Lihtenšteina izrāvās pret Latvijas izlases vārtiem, izdarīja labu sitienu, taču Piedels nospēlēja teicami. Mirkli vēlāk Prohorenkovs saņēma izcilu piespēli, izskrēja vienatnē pret viesu komandas vārtsargu, taču vietā, kur vajadzēja vārtsargu apspēlēt, viņš uzmeta bumbu viņam virsū...

23. minūte: Smirnovs muļķīgi zaudēja bumbu pie soda laukuma, pārkāpa noteikumus. Viesi izpildīja soda sitienu, un Piedels lēcienā tikai ar grūtībām atvairīja bumbu.

19. minūte: Stūra sitiens pie Latvijas izlases vārtiem, taču neprecīzs.

16. minūte: Andrejs Rubīns atdeva teicamu piespēli Mārim Verpakovskim, kurš pa kreiso malu aizskrēja līdz viesu komandas soda laukumam, un atdeva piespēli gar vārtiem, kur pirmais pie bumbas bija Imants Bleidelis, kurš ieraidīja bumbu vārtos un izvirzīja Latviju vadībā ar 1 pret 0!

10.minūte: Tomass Beks izdarīja pirmo bīstamo sitienu pa Latvijas izlases vārtiem. Viņš ielauzās Latvijas izlases soda laukumā un izdarīja sitienu no kreisās puses. Bumba lidoja pāri vārtiem.

6. un 7. minūte: Pozicionāli kļūdījās Žavoronkovs, nogāžot pretinieku pie paša Latvijas izlases soda laukuma. Taču viesi izdarīja neprecīzu soda sitienu. Tūliņ Latvija varēja izveidot ļoti labu pretuzbrukumu, taču Verpakovskis kļūdījās piespēlē Astafjevam.

Spēles sākums: Abas komandas cīņu sāka līdzvērtīgā tempā, tomēr jau divreiz varēja izveidoties bīstams moments pie viesu vienības vārtiem, taču izspēles bija pārāk lēnas un neprecīzas. Pirmais brīdinājums Latvijas izlases rindās.

::: Lihtenšteina noteikti jāuzvar. Bet viegli nebūs
::: Andrejevs: Nevar vairs atļauties zaudēt punktus

Latvijas izlases sastāvs mačam ar Lihtenšteinu: vārtsargi Andrejs Piedels un Pāvels Doroševs, aizsargi Igors Stepanovs, Māris Smirnovs, Vladimirs Žavoronkovs, Igors Korabļovs, Mihails Zemļinskis, pussargi Vitālijs Astafjevs, Juris Laizāns, Andrejs Rubins, Imants Bleidelis, Valentīns Lobaņovs, Mihails Miholaps, Genādijs Soloņicins, kā arī uzbrucēji Māris Verpakovskis, Andrejs Prohorenkovs, Gatis Kalniņš un Vīts Rimkus.

Lai Latvijas valstsvienība vēl saglabātu cerības uz kvalificēšanos finālturnīram, šovakar der vienīgi uzvara. Abu komandu pirmajā spēlē pagājušā gada 17. novembrī viesos ar 3:1 uzvaru svinēja Latvijas valstsvienība.

Ar 10 punktiem septiņās spēlēs Latvijas izlase kopvērtējumā ieņem piekto vietu. Lihtenšteina izcīnījusi četrus punktus un ieņem sesto vietu.

Līderi ar 17 punktiem septiņās spēlēs ir portugāļi. Trīs punkti mazāk ir Krievijas un Slovākijas izlasēm. Ar 11 punktiem seko Igaunija, kas aizvadījusi astoņus mačus.

Vēl mūsu grupā šovakar cīņas aizvada Igaunija pret Portugāli un Luksemburga pret Slovākiju.