Opera neņems vērā Kairiša incidentu ar policiju

Apollo
0 komentāru

Latvijas Nacionālās operas (LNO) vadībai neesot iebildumu, ka pirmdien agri no rīta Rīgas pašvaldības policija aizturēja alkohola reibumā esošos režisoru Viesturu Kairišu un operas solisti no Lietuvas Asmiku Grigorjanu, otrdien raksta «Diena».

Opera neņems vērā Kairiša incidentu ar policiju

Foto: Gatis Dieziņš/LETA

Operas preses sekretāre Inga Vasiļjeva no notikušā distancējas un laikrakstam norāda, ka incidents nav tieši saistīts ar operas darbību.

Viņa uzsver, ka abi ir izcili mākslinieki, kuru sniegums LNO ir augstu vērtēts gan Latvijā, gan arī ārpus valsts robežām.

Savukārt, vaicāta, vai saķeršanās ar pašvaldības policiju varētu ietekmēt abu mākslinieku pieaicināšanu darbā operā turpmāk, LNO pārstāve atbildēja, ka tas turpmākos mākslinieciskos plānus noteikti neietekmēšot.

Jau vēstīts, ka pirmdien agri no rīta Kairišs un operas soliste tika aizturēti par huligānismu – lamāšanos un roku palaišanu pret pašvaldības policistiem. Abi mākslinieki nonāca policijas iecirknī, kur Grigorjanai asinīs konstatēta 1,95 promiļu alkohola koncentrācija, bet Kairišs no alkohola koncentrācijas asinīs noskaidrošanas atteicās un viņš nogādāts medicīnas iestādē ekspertīzes veikšanai.

Mākslinieki policijai pārmet rupju un pazemojošu izturēšanos, savukārt policija norāda, ka notikušais ir fiksēts videoierakstos un policistu rīcība tiks izvērtēta.

Par sīko huligānismu pārkāpējam var uzlikt naudas sodu līdz 250 latiem vai piemērot administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv