Optiskais internets pieejams jau 100 000 mājsaimniecībās

Apollo
0 komentāru

Nepilna gada laikā kopš «Lattelecom» uzsācis vērienīgā optiskā tīkla infrastruktūras izbūvi un pievienojis šim tīklam pirmos testa klientus Latvijā ātrākais internets pieejams jau 100 000 mājsaimniecībās.

Optiskais internets pieejams jau 100 000 mājsaimniecībās

Foto: Scanpix/AP

Līdz ar to pēc pirmās projekta fāzes 11% Latvijas mājsaimniecību pieejams optikas pieslēgums ar garantētu interneta ātrumu un pakalpojumu kvalitāti, portālam «Apollo» pavēstīja «Lattelecom» pārstāve Līga Bite.

Patlaban optiskais tīkls un tā piedāvātās iespējas (ātrgaitas internets, interaktīvā televīzija ar augstas izšķirtspējas kanāliem un telefonsakari) visplašāk ir pieejamas Rīgā - 88 000 jeb gandrīz 30 % mājsaimniecību. Optisko nākotnes tehnoloģiju iespējams izmantot arī 6500 Jelgavas, 4500 Daugavpils un 1000 Salaspils mājsaimniecībās.

«Piedāvājums komunikāciju vidē attīstās ārkārtīgi strauji, tādēļ jau šobrīd ir ļoti svarīgi ieguldīt jaunās tehnoloģijās. «Lattelecom» kā nozares līderis ir pieņēmis stratēģisku lēmumu izbūvēt optisko tīklu un radīt pamatīgu ilgtermiņa infrastruktūru, kas Latvijas iedzīvotājiem nodrošinātu kvalitatīvu pakalpojumu. Optiskais pieslēgums ļauj pilnā mērā izbaudīt ne tikai interneta, bet arī televīzijas pakalpojumu,» uzsver «Lattelecom» Optikas biznesa daļas direktors Raivis Mackevičs.

Optiskā interneta lietotāji šobrīd var abonēt 20 Mbit/s, 50 Mbit/s, 100 Mbit/s un 200 Mbit/s ātru interneta pieslēgumu, kas klientam ļauj izvēlēties savām un ģimenes vajadzībām un interneta lietošanas paradumiem piemērotāko pieslēguma veidu.

Novembra sākumā «Lattelecom» optiskajā tīklā palielināja interneta ātrumu līdz pat 500 Mbit/s kas ir lielākais interneta ātrums, kāds līdz šim privātpersonām piedāvāts Latvijā un Eiropā.

Patlaban optiskais internets ir pieejams Rīgā (Ziepniekkalnā, Pļavniekos, Purvciemā, Ķengaragā, Zolitūdē), Jelgavā (centrā un Pārlielupē), kā arī Daugavpilī (Jātnieku un Valkas ielas rajonos).

Ar signāla pārveidotājiem un sadalītājiem optiskajam tīklam var pieslēgt vairākus datorus, televizorus un telefonu, neticamā ātrumā pārraidot un saņemot datus, vienlaicīgi izmantojot interaktīvās televīzijas pakalpojumus un skatīties HD televīzijas kanālus.

Plašāk par optiskā interneta priekšrocībām lasi: http://optika.lattelecom.lv

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv