Orlova beidz karjeru. Vai arī Tīruma?

Apollo
0 komentāru

Latvijas kamaniņbraucēja Anna Orlova, kura olimpiskajās spēlēs izcīnīja 13. vietu, savu nākotni pēc sportistes karjeras beigšanas nesaista ar sportu.

Anna Orlova

Foto: Ieva Čīka/LETA

Pārliecības par palikšanu lielajā sportā nav arī Maijai Tīrumai, kura Vistleras trasē izcīnīja 9. vietu. Galvenā problēma esot finansējuma trūkums.

Jautāta par turpmākajiem mērķiem, Tīruma sacīja: «Par mērķiem es vēl nezinu. Aizbrauksim mājās un tad domāsim, nākamgad kaut kas notiks, vai nenotiks. Tā varētu būt, ka nekas nenotiek. Viss ir atkarīgs no naudas... Tāpēc, ka mēs visi ļoti labi zinām ekonomisko situāciju Latvijā. Jau šogad bija problēmas ar finansējumu federācijai, visi rausta plecus.»

Runājot par to, ar ko olimpiskās spēles Kanādā paliks atmiņā, Tīruma atzina, ka ar traģēdiju pirms spēļu sākuma, kad trasē bojāgāja Gruzijas kamaniņu sportists. Viņa gan piebilda, ka izcīnītā 9. vieta ir viņas augstākais sasniegums olimpiskajās spēlēs. «Tieši tas gadījums būs sāpīgākais un spilgtākais, kas paliks atmiņā, es domāju... Tas visiem bija liels šoks. Vēl ar ko paliks atmiņā? Tas ir mans labākais rezultāts olimpiskajās spēlēs.» 

Pēc pirmā brauciena ieņemtā augstā 4. vieta viņaI neesot radījusi papildus spriedzi. «Nē, tā nebija. Es ļoti apzinos, ka tie bija četri braucieni, kas jānobrauc ļoti labi.» 

Pēc viņas teiktā, pati sev viņa bija uzstādījusi mērķi olimpiskajās spēles nobraukt četrus labus braucienus. Uz jautājumu, par cik procentiem izdevies mērķi izpildīt, Tīruma jokojot atbildēja: «Par 88%».

Starts Vistlerā pēdējais karjerā bija Annai Orlovai. Viņa pēc finiša žurnālistiem sacīja: «Tā es arī beidzu šo sporta veidu - ar 13. vietu olimpiskajās spēlēs.»

Orlova pagaidām savu nākotni nesaista ar sportu. «Nākotne dotajā momentā nav saistīta ar sportu. Es gribētu atpūsties no sporta vispār, es esmu 24 gadus kamaniņu sportā, lielāko mūža daļu. Vajadzētu atpūsties.»  

Jautāta par to, ar ko Vistleras spēles paliks atmiņā, viņa atzina, ka ar to, ka šīs ir viņas pēdējās olimpiskās spēles. «Atmiņā paliks pirmās un pēdējās.»

Vairāk olimpisko spēļu ziņu lasiet www.bns.lv.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv