Otrā kārta joprojām nepārvarama

Latviešu tenisists Ernests Gulbis «ATP World Tour 250» sērijas turnīrā Memfisā otrajā kārtā ar 3:6 un 4:6 atzina ar otro numuru izliktā argentīnieša Huana Martina del Potro pārākumu.

Ernests Gulbis

Ernests Gulbis jau desmitajā turnīrā pēc kārtas nespēja pārvarēt otro kārtu, divos setos zaudējot pasaules septītajai raketei Huanam Martinam del Potro.

Spēli ar servi uzsāka Gulbis, taču pirmajā geimā pieļāva četras dubultkļūdas, kas del Potro ļāva lauzt pretinieka servi un izvirzīties vadībā ar 1:0. Nākamajā geimā arī Gulbis lauza pretinieka servi, panākot izlīdzinājumu, bet trešo geimu pie savas serves latvietim izdevās uzvarēt, izvirzoties vadībā ar 2:1.

Seta turpinājumā abi spēlētāji uzvarēja pie savām servēm un pēc sešiem geimiem rezultāts bija neizšķirts 3:3. Nākamajā izspēlē Gulbis pieļāva vairākas kļūdas, ļaujot del Potro izvirzīties vadībā, bet astotajā geimā argentīnietis nospēlēja pārliecinošāk par pretinieku, panākot jau 5:3. Pirmā seta pēdējā izspēlē Gulbis atkal pieļāva daudz kļūdu, kā dēļ del Potro uzvarēja ceturto geimu pēc kārtas, uzvarot arī pirmo setu ar 6:3.

Otrā seta pirmajos divos geimos gan del Potro, gan Gulbis uzvarēja pie savas serves, taču turpinājumā Gulbis turpināja kļūdīties, līdz ceturtajā geimā zaudēja savu servi, nonākot zaudētājos ar 1:3. Latviešu tenisists nepadevās un nākamajā izspēlē lauza del Potro servi, bet pie savas serves spēja uzvarēt, otrajā setā atjaunojot līdzsvaru (3:3).

Nākamajos divos geimos abi tenisisti savas serves nezaudēja, bet devītajā geimā Gulbim bija laba iespēja lauzt del Potro servi, tomēr tā netika izmantota. Desmitajā geimā Latvijas tenisists vēlreiz zaudēja savu servi, kas argentīnietim ļāva uzvarēt ne tikai setu (6:4), bet arī visu maču.

ATP pasaules rangā Gulbis patlaban ieņem 42. vietu, bet del Potro ir septītajā vietā. Līdz šim abi tenisisti savā starpā bija tikušies divas reizes un abas reizes pārāks bija del Potro. 2007. gadā Sinsinati «Masters series» turnīra kvalifikācijas otrajā kārtā argentīnietis uzvarēja ar 7:5 un 6:3, bet šā gada janvārī Gulbis ar del Potro tikās Oklendas «ATP World Tour 250» sacensību otrajā kārtā, kur zaudēja ar 6:4, 4:6 un 1:6.

Latvijas labākais tenisists tagad jau pēdējos desmit turnīros vienmēr ir piedzīvojis zaudējumu tieši otrajā kārtā, bet trešajā kārtā viņš nav iekļuvis jau pēdējos 13 aizvadītajos turnīros.

Jau ziņots, ka Memfisas «ATP World Tour 500» sacensību pirmajā kārtā Gulbis ar 6:4, 3:6 un 6:2 pieveica ASV tenisistu Teiloru Dentu, bet del Potro ar 6:3 un 7:6 (7:5) pieveica savu tautieti Giljermo Kanjasu. Par iekļūšanu vienspēļu turnīra otrajā kārtā Gulbis nopelnīja 45 ATP ranga punktus.