Pa Rīgas apvedceļu transportēs sprādzienbīstamu mīnu

Apollo
0 komentāru

Otrdien pa Rīgas apvedceļu transportēs aptuveni 250 kilogramu smagu sprādzienbīstamu jūras enkurmīnu, portālam «Apollo» pavēstīja 3. Zemessardzes novada štāba civilmilitārās sadarbības speciāliste Kristiāna Štrāle.

Pa Rīgas apvedceļu transportēs sprādzienbīstamu mīnu

Foto: Evija Trifanova/LETA

To vedīs Zemessardzes 54. Inženiertehniskā bataljona Nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas (NMN) rotas automašīna, ko pavadīs Militārās policijas transports. Mīnas pārvietošanā un neitralizēšanā kopumā būs iesaistīti vismaz 20 karavīri.

Smagā automašīna ar bīstamo kravu pārvietosies 20. oktobrī laikā no plkst. 11.00 līdz 15.00 no Babītes līdz Ādažu poligonam pa Rīgas apvedceļu ar ātrumu 40–50 kilometri stundā.

Nacionālie bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret satiksmes kustības apgrūtinājumiem.

Enkurmīna ražota 1877. gadā un izmantota Pirmajā pasaules karā. Tā atrasta mežā Babītes novadā, Vārnukroga apkārtnē, 11. oktobrī.

Mīna ir droša transportēšanai, taču satur sprāgstvielas, tāpēc NMN rotas speciālisti rīt poligonā mīnu neitralizēs uzspridzinot.

Tas ir pirmais gadījums NMN rotas vēsturē, kad šāda veida jūras mīna atrasta uz sauszemes.

Kā rīkoties sprādzienbīstamu priekšmetu atrašanas gadījumā, lasiet: http://www.mil.lv/Aktualitates/Tavai_drosibai/SPB.aspx.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv