Paātrinās nekustamo īpašumu reģistrāciju Zemesgrāmatā

Apollo
0 komentāru

Šodien Saeimas Juridiskā komisija pirms trešā lasījuma atbalstīja grozījumus Zemesgrāmatu likumā, kas paredz no 15 uz 10 dienām saīsināt maksimālo termiņu, kādā Zemesgrāmatu nodaļa izskata nostiprinājuma lūgumu.

Ātrāka nekustamo īpašumu reģistrācija noteikta, lai uzlabotu uzņēmējdarbības vidi un samazinātu administratīvos šķēršļus komersantiem.

Tāpat likuma grozījumi paredz, ka Zemesgrāmatu nodaļas tiesnesim, skatot nostiprinājuma lūgumu, būs jāpārliecinās par to, vai līdz lēmuma taisīšanai nav saņemta kriminālprocesa virzītāja apstiprināta lēmuma kopija par aresta uzlikšanu mantai. Tādējādi tiks nodrošināts, ka pirmtiesības uz ierakstīšanu Zemesgrāmatā būs tiem nostiprinājuma lūgumiem, ar kuriem lūdz ierakstīt atzīmi par tiesību nodrošinājumu vai aprobežojumu.

Līdz ar to pirmstiesas izmeklēšanas veicējiem būs priekšroka veikt nepieciešamos pasākumus, lai līdz tiesai saglabātu aizdomās turētā vai apsūdzētā nekustamo īpašumu un tas netiktu pārdots vai citādi atsavināts. 

Par likuma grozījumiem galīgajā lasījumā vēl jālemj Saeimai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
18

2017. gada 18. augusts

Vārda dienas

Liene, Liena, Helēna, Ellena, ElenaJeļena, Lena, Lenija, Lenita, Lēna, Lienīte, Hellēna, Helēne, Elana, Elands, Elans, Elāna, Elāns, Elens, Elēna, Ellana, Helena, Helene, Aļona

Valūtu kursi

18.08.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv