Pabriks nepieņems Baltkrievijas vēstnieku

Apollo
0 komentāru

Ņemot vērā Baltkrievijas varas iestāžu neattaisnojamo rīcību pret Latvijas diplomātu Baltkrievijā, kā arī rupjos Vīnes konvencijas pārkāpumus, ārlietu ministrs Artis Pabriks uzskata par neiespējamu tikties ar jauno Baltkrievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Gerasimenko, kam 9. augustā bija paredzēta iepazīšanās vizīte, portālu «Apollo» informēja Ārlietu ministrijas preses centrs.

Pabriks nepieņems Baltkrievijas vēstnieku

Foto: AFI

Līdz ar to vēstnieks nevarēs sākt pilnvērtīgu darbu Latvijā.

Pirms tikšanās ar Baltkrievijas vēstnieku Latvijā Ārlietu ministrija vēlas saņemt skaidrojumu, kā veiktā kratīšana citas valsts diplomāta dzīvoklī un krimināllietas ierosināšana (par ko ziņo Baltkrievijas preses pārstāvji) ir savietojama ar Baltkrievijas starptautiskajām saistībām un diplomātisko praksi; vai Baltkrievijas varas iestāžu rīcība neaizvieto diplomātiskajā praksē ierasto diplomāta paziņošanu par persona non grata.

Baltkrievijas varas iestāžu rīcības motīvus ārlietu ministrs uzdevis noskaidrot arī Latvijas vēstniecei Baltkrievijā Mairai Morai.

Šodien, 1. augustā, Briselē ārlietu ministrs Artis Pabriks par Baltkrievijas pārkāpumiem informējis arī Eiropas Savienības prezidentūru.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk
Ienākt apollo.lv