Pabriks: Piemiņas vietas Sudrabkalniņā apgānīšana - zemiska provokācija

Apollo
356 komentāri

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks piemiņas vietas Sudrabkalniņā apgānīšanu uzskata par apzinātu, bet lētu un zemisku provokāciju, aģentūrai BNS pavēstīja aizsardzības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Inga Saleniece.

Pabriks: Piemiņas vietas Sudrabkalniņā apgānīšana - zemiska provokācija

Foto: Edijs Pālens/LETA

«Tas ir skumji, bet vienlaikus notikušais raisa arī daudz jautājumu, kāpēc Latvijā tiek piedzīvoti divi šādi incidenti nedēļas laikā Lāčplēša dienas priekšvakarā un tuvojoties Latvijas 95.dzimšanas dienai. Visticamāk, tā nav sakritība, bet gan rīcība ar skaidriem motīviem, parādot attieksmi pret Latvijas valsti un pasmejoties par tās simboliem. Ir ļoti svarīgi, lai par šādu noziegumu vainīgie saņemtu reālu sodu,» uzsvēris Pabriks.

Sestdien apķēpāts piemineklis Sudrabkalniņā – piemiņas vieta 6.Rīgas pulka strēlniekiem, kuri aizstāvēja Rīgu Bermonta uzbrukuma laikā 1919.gadā. Valsts policija informēja, ka uz pieminekļa uzzīmēta neliela Dāvida zvaigzne. Sākta administratīvā lietvedība, notiek izmeklēšana.

Savukārt naktī uz ceturtdienu apgānīts Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes piemineklis Meža kapos. Uz tā aizmugurējās daļas uzzīmēti divi kāškrusti un uzraksts «mruks».

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv