Paegle: sieviešu pārstāvība ES augstākajos amatos nav pietiekama

Apollo
0 komentāru

Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vaira Paegle paudusi personīgu atbalstu bijušās Latvijas Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas iespējamajai izvirzīšanai Eiropadomes priekšsēdētāja jeb Eiropas Savienības (ES) prezidenta amatam, portālam «Apollo» pavēstīja Saeimas Sabiedrisko attiecību birojā.

Paegle: sieviešu pārstāvība ES augstākajos amatos nav pietiekama

Foto: Evija Trifanova/LETA

«Vaira Vīķe-Freiberga ir Eiropas līmeņa politiķe, kura bauda citu Eiropas politiķu uzticību un atzinību. Viņas izvirzīšana varētu sniegt būtisku ieguldījumu Latvijas starptautiskā tēla veidošanā,» uzsver Paegle.

Viņasprāt, ir būtiski, lai uz šo augsto amatu kandidētu sieviete, jo sieviešu pārstāvība ES augstākajos amatos nav pietiekami liela.

Izvēloties kandidātu ES prezidenta amatam, jāņem vērā līdzsvars gan starp kandidātu politisko un reģionālo piederību, gan arī mazajām un lielajām dalībvalstīm, uzskata komisijas priekšsēdētāja.

Viņa arī atgādina, ka galīgais lēmums par Vairas Vīķes-Freibergas vai cita Latvijas kandidāta iespējamo virzīšanu uz ES prezidenta amatu būs jāpieņem Saeimas Eiropas lietu komisijai, kura apstiprina visas valsts oficiālās pozīcijas pirms izskatīšanas Eiropadomē un ES padomē.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv