Pakistānā darbojas «Al Qaeda» treniņnometne

Apollo
0 komentāru

Divu pakistāniešu izcelsmes amerikāņu arestēšana Kalifornijā devusi pamatu secināt, ka Pakistānā pastāv «Al Qaeda» treniņnometne, ko ASV valdība cenšas noklusēt. Atsaucoties uz Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) dokumentiem, ziņo nedēļas žurnāls «Newsweek».

Dokumenti kļuvuši publiski pieejami tieši saistībā ar šiem arestiem Kalifornijā.

Saskaņā ar FIB rīcībā esošajām liecībām viens no arestētajiem — 24 gadus vecais Hamids Hajats — laika posmā no 2003. gada aprīļa līdz 2005. gada sākumam, uzturoties Pakistānā, sešus mēnešus pavadījis šajā treniņnometnē, kur redzējis «simtiem mācāmo no dažādām pasaules daļām».

Savās liecībās Hajats atklājis, ka nometnē sniegta «pusmilitāra sagatavošana», arī mācības, kā lietot šaujamieročus, sprāgstvielas un cīņas mākslas paņēmienus.

Nometnē mācīja, «kā nogalināt amerikāņus», par mērķiem izmantojot ASV prezidenta Džordža Buša un citu augstu Vašingtonas administrācijas amatpersonu fotogrāfijas, liecinājis Hajats.

Žurnāls centies noskaidrot «Al Qaeda» nometnes atrašanās vietu, taču saskaņā ar FIB pārstāvja teikto visa informācija šajā lietā ir slepena, bet Pakistānas vēstniecība Vašingtonā atteicās sniegt jebkādus komentārus.

Ja FIB informācija gūs apstiprinājumu, tas varētu radīt ASV «apgrūtinošu» diplomātisko un politisko situāciju, norāda «Newsweek», atgādinot, ka Buša administrācija bieži norāda uz «Al Qaeda» nometņu iznīcināšanu Afganistānā kā uz «pašu lielāko panākumu, kas gūts, ASV iebrūkot šajā valstī».

Kāds ASV pretterorisma aģentūru oficiāls pārstāvis, kurš piekritis ar žurnālu runāt ar noteikumu, ka pilnībā tiek saglabāta viņa anonimitāte, atzinis, ka no Afganistānas padzītie teroristi guvuši «patvērumu» grūti pieejamajā Škajas rajonā, kas atrodas Pakistānas Vaziristānas provincē, kur viņi būtu varējuši bez traucējumiem izveidot šādu treniņnometni. Viņš piebilda, ka Pakistānas varas iestāžu pagājušajā gadā šajā rajonā veiktā militārā reida mērķis esot bijis tieši šādu nometņu likvidēšana, apgalvojot, ka rajons esot ticis attīrīts no «Al Qaeda» kaujiniekiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv