(papildināta) Veselības ministra amatam izvirza Veldri Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Ministru prezidents Aigars Kalvītis veselības ministra amatam nolēmis izvirzīt Pārtikas un veterinārā dienesta vadītāju Vinetu Veldri, interneta portālu «Apollo» informēja premjera  preses sekretārs Arno Pjatkins.

Veldre žurnālistiem atzina, ka valdības kuluāros runas par viņa kandidatūru veselības ministra amatam klīdušas jau nedēļu, taču oficiālu uzaicinājumu viņš saņēmis pirmdien.

Jautāts, kādēļ viņš piekritis ieņemt veselības ministra amatu, Veldre norādīja, ka viņam patīk grūtības un jaunais amats uztverams kā izaicinājums.

Viņš sacīja: «Nesolu kardinālas pārmaiņas, ir vajadzīgs rezultāts - apmierināts pacients un ārstu darba apstākļu uzlabošana, pārējais ir ikdiena». Stājoties amatā, Veldre pirmām kārtām plāno iepazīties ar veselības aprūpes sistēmu, ministrijas budžetu un ilgtermiņa saistībām.

Pēc koalīcijas padomes sēdes premjers Aigars Kalvītis norādīja, ka koalīcija atbalsta Veldres kandidatūru, un Saeima par jauno ministru balsos ceturtdien. «Veldre ir apliecinājis sevi kā lielisku administratoru, vadot Pārtikas un veterināro dienestu. Visu, kam ķēries klāt, viņš ir novedis līdz galam,» sacīja Kalvītis.

Veselības ministra amata kandidāts uzskata, ka Pārtikas un veterināro dienestu turpmāk varētu vadīt jebkurš no viņa vietniekiem vai lielo iestāžu vadītājiem. Jaunais Pārtikas un veterinārā dienesta vadītājs tiks izvēlēts konkursa kārtībā.

Veldre, kurš pats smēķē, šo nelāgo netikumu atmest nesola «ne rīt, ne parīt», taču viņš centīšoties samazināt izsmēķēto cigarešu daudzumu un nesmēķēt publiskās vietās.

Pagājušo pirmdien veselības problēmu dēļ no veselības ministra amata atkāpās Gundars Bērziņš (TP). Bijušais veselības ministrs turpmāk neiesaistīsies aktīvajā politikā, un viņa pastāvīgo mandātu Saeimā iegūs Kārlis Leiškalns (TP).

Tuvākajos mēnešos Bērziņš nolēmis vairāk uzmanības veltīt savas veselības uzlabošanai un zemnieku saimniecības «Delles» attīstībai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv