Paplašinās pasaulē lielāko mošeju

Apollo
0 komentāru

Saūda Arābijas valdība apsver pasaulē slavenākās un lielākās Svētās Haram mošejas («Masjid al-Haram Mosque») paplašināšanas plānus. Tās pašreizējā platība ir vairāk nekā 356 000 kvadrātmetru. Pastāvēšanas laikā šī kulta celtne ir piedzīvojusi trīs vērienīgas pārbūves. Tagad tuvojas ceturtā.

Paplašinās pasaulē lielāko mošeju

Foto: transposition , licence

Kā raksta pasaules prese, arhitektūras projektu konkurss norisinās lielā slepenībā.

Baumu līmenī ir zināms, ka konkursā piedalās 18 mūsdienu visslavenākie arhitekti. Starp tiem tiek minēti Zaha Hadida un Normena Fostera vārdi. Konfidenciāli avoti ziņo, ka arhitektiem dots uzdevums palielināt Svētās Haram mošejas ietilpību, tas ir, hādža laikā mošejai jāvar uzņemt trīs miljonus Allāha pielūdzēju.

Grandiozā musulmaņu pasaules visvairāk apmeklētās svētvietas paplašināšanas un pārveidošanas projekta sastāvdaļa ir septiņu «Abraj Al Bait» torņu celtniecības projekts. Šie septiņi torņi būs novietoti šķērsām ieejai Svētajā Haram mošejā, augstceltņu kompleksa platība būs 1,5 miljoni kvadrātmetru, bet tā centrālais tornis būs Saūda Arābijas visaugstākā celtne — tās projektētais augstums ir 595 metri. Torņos būs gan privātas rezidences, gan arī pieczvaigžņu viesnīca, tirdzniecības objekti un konferenču zāles. Projekta realizācijas tāmes vērtība tiek lēsta divu miljardu ASV dolāru apmērā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
22

2017. gada 22. novembris

Vārda dienas

Alfons, Aldris, AldisVilora, Vilonija, Alfonss, Alfonija, Alfins, Aldra, Aldijs, Airida

Valūtu kursi

22.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv