Par 1.slimnīcas nodaļas slēgšanu valstij draud soda nauda

Apollo
0 komentāru

Rīgas 1.slimnīcas Uzņemšanas nodaļas slēgšana var nebūt tik efektīvs taupības pasākums, par kādu to pasludinājusi veselības ministre Baiba Rozentāle.  TV3 raidījuma «Nekā Personīga» rīcībā esošā informācija liecina, ka Latvijai par to var draudēt sodanauda, jo nelietderīgi iztērēti 1.slimnīcā ieguldītie Eiropas struktūrfondu līdzekļi.

Par 1.slimnīcas nodaļas slēgšanu valstij draud soda nauda

Foto: Lita Krone/LETA

Kā svētdien ziņo raidījums, šī bija nedēļa, kad Rīgas 1.slimnīca beidza pastāvēt kā diennakts stacionārs, kur sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību. Turklāt taupības dēļ tas notika par divām nedēļām ātrāk, nekā sākotnēji bija solījusi Veselības ministrija. Slimnīcas personālam nācās pārciest vēl vienu emocionāli smagu brīdi, jo tagad izrādījies, ka ap 200 darbinieku tiks atlaisti ātrāk, nekā bija rēķinājušies iepriekš.

Taupības nolūkos pa galvu pa kaklu pieņemti lēmumi bieži vien izrādās pārsteidzīgi. Un 1. slimnīca te var kļūt par piemēru. Par to atgādina nesen remontētās telpas un iegādātā aparatūra ar klāt pieliktajām zīmītēm, ka tas paveikts par Eiropas fondu naudu aptuveni pusmiljona eiro vērtībā.

Tagad izrādījies, ka Veselības ministrija nav tikusi galā ar problēmu par draudošajām soda sankcijām. Ar Eiropas finansētājiem noslēgtais līgums paredz, ka 1. slimnīcai neatliekamās palīdzības sniegšana bija jāturpina vēl gandrīz 2 gadus, līdz 2011.gada 29. septembrim, kad beidzas minimālais projekta darbības 5 gadu termiņš.

«Šis jautājums tika skaidri formulēts un pateikts. Uz viņu netika dota atbilde. Bez tam tas tika arī rakstiski rakstīts. Šī informācija ministrijai ir zināma,» saka slimnīcas valdes priekšsēdētājs Andrejs Pavārs.

Tomēr ministrei Rozentālei nāksies skaidroties par to jau nākamnedēļ. Jo finansējuma izlietojumu uzraugošā aģentūra grasās sākt pārbaudi un esot ļoti pārsteigta par slimnīcā notikušo. Ministrija līdz šim esot teikusi, ka viss kārtībā.

Slēdzot par Eiropas naudu izremontēto nodaļu 1.slimnīcā, būtiski pieaug slodze uzņemšanas nodaļās Stradiņos un Gaiļezerā. Lai gan slimnīcu vadītāji publiski izteikušies, ka galā tiks, tomēr, sazinoties ar abām slimnīcām, Nekā personīga noskaidroja, ka tur jau tagad nespēj laikus palīdzēt visiem uzņemšanā savestajiem pacientiem. Mediķi paši sarēķinājuši, ka tagad, kad 1. slimnīcas uzņemšana būs ciet, rindas pēc neatliekamās palīdzības sniegšanas Stradiņos un Gaiļezerā pagarināsies par apmēram 50 cilvēkiem dienā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv