Par 38,5 miljonus latu vērtā VID administratīvo ēku kompleksa būvnieku izvēl «Re&Re»

Apollo
0 komentāru

Par nepilnus 38,5 miljonus latu vērtā Valsts ieņēmuma dienesta (VID) administratīvo ēku kompleksa galveno būvuzņēmēju izvēlēta kompānija «Re&Re», aģentūru LETA informēja sabiedrisko attiecību pārstāvji. 

Par 38,5 miljonus latu vērtā VID administratīvo ēku kompleksa būvnieku izvēl «Re&Re»

Foto: Lita Krone/LETA

Projektu finansēs «Nordea» bankas filiāle Latvijā, un jaunā VID ēku kompleksa būvniecību plānots uzsākt jau šī gada nogalē, savukārt ekspluatācijā nodot 2014.gadā. 

VID administratīvās ēkas komplekss tiek būvēts, lai samazinātu VID administratīvās izmaksas, palielinātu institūcijas darba efektivitāti, kā arī nodrošinātu klientiem augstāka līmeņa servisu. Jaunā kompleksa būvniecības izmaksas veido nepilnus 38,5 miljonus latu.

SIA «Biroju centrs Ezerparks» valdes priekšsēdētāja Baiba Fromane informē, ka konkurss par ģenerāluzņēmēja izvēli noritējis trīs kārtās, un uzvarētājs noteikts, izvēloties zemākās cenas piedāvājumu.

Savukārt SIA «Re&Re» valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš atzīmē, no būvniecības viedokļa projekts nav sarežģīts, tomēr jāņem vērā augstās VID prasības drošības un tehnoloģisko sistēmu izbūves ziņā. Kompānija ir pārliecināta, ka attaisnos uz to liktās cerības.

«Nordea» bankas vadītājs Latvijā Jānis Buks norāda, ka projekta attīstītāji ir piesaistījuši pieredzējušu būvniecības partneri «Re&Re», ar ko bankai ir bijusi veiksmīga sadarbība. Banka kā projekta finanšu partnere ir pārliecināta, ka tik vērienīgu projektu var īstenot tikai komandā, ko raksturo savstarpēja uzticība un pragmatisms.

Jaunais VID administratīvo ēku komplekss tiek būvēts ar mērķi ne tikai uzlabot un optimizēt iestādes darbību, bet arī samazināt birokrātisko procesu, un tieši tāpēc visas VID struktūrvienības tiks apvienotas vienotā biroju centrā.

Paredzēts, ka visi iestādes pakalpojumi turpmāk būs pieejami vienuviet un tiks būtiski modernizēta klientu apkalpošana, līdz ar to uzlabojot klientu apkalpošanas servisu. Projektā daudz uzmanības pievērsts darbinieku darba vides efektivizācijai un komfortam - atvērtā tipa birojs, vienlaikus to iekārtojot tā, lai katrs darbinieks justos maksimāli ērti.

Kopumā ēkā 40 000 kvadrātmetru platībā - sākotnēji plānoto 47 000 kvadrātmetru vietā - strādās aptuveni 2500 darbinieku.

Jaunais VID ēkas projekts tika izstrādāts atbilstoši ilgtspējīgas būvniecības kritērijiem un energoefektivitātes standartiem, kas sniegs iespēju ietaupīt komunālos maksājumus.

Kompleksā ir paredzēts izbūvēt īpaši aprīkotas muitas laboratorijas, Finanšu policijas un citas telpas.

VID administrācija pašlaik izmitināta 14 ēkās Rīgā, kas rada virkni sarežģījumu dienesta ikdienas darbā, piemēram, apgrūtina savstarpējo komunikāciju, būtiski kavē dokumentu apriti un sarežģī ēku apsaimniekošanas koordinēšanu, jo šobrīd VID ir jāspēj administrēt daudzi īstermiņa nomas līgumi. Atrašanās 14 ēkās rada arī ievērojamus papildu administratīvos un saimnieciskos izdevumus - transportam, ikdienas pastam, savstarpējai saziņai.

LETA jau ziņoja, ka Valsts kontroles (VK) revīzijā tika secināts, ka VID nodrošināšana ar vienotām telpām, būvējot jaunu administratīvo ēku kompleksu un nododot to nomā VID, netiks panākta ar iespējami mazāko finanšu resursu izlietojumu.

Savukārt Finanšu ministrija uzsver, ka jau šā gada sākumā ar mērķi ievērojami samazināt telpu nomas maksu, VNĪ un «Mežaparks SPV» panāca vienošanos par grozījumiem dalībnieku līgumā un priekšlīgumā. Tā rezultātā VID par telpu lietošanu gadā maksās vismaz par diviem miljoniem eiro (1,4 miljoni latu) mazāku summu, aģentūru LETA iepriekš informēja ministrijā.

VID administratīvo ēku kompleksa būvniecības tehniskais projekts jau esot saskaņots Rīgas pilsētas Būvvaldē.

LETA jau ziņoja, ka VID administratīvās ēkas pamatā būs klasiska biroju ēka ar komercplatībām, kuras būvdarbus plānots pabeigt 2014.gadā, un tās kopējās izmaksas patlaban tiek lēstas ap 50 miljoniem eiro (35 miljoniem latu), pērnā gada rudenī žurnālistiem paziņoja projekta virzītāji.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
20

2017. gada 20. oktobris

Vārda dienas

Leonīda, LeonīdsLeonida, Leonide, Leonids, Leonita, Pelageja

Valūtu kursi

20.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv