Par braukšanu dzērumā varēs piemērot 1000 latu sodu

Apollo
0 komentāru

Valdība otrdien apstiprinājusi izmaiņas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, ar kurām turpmāk maksimālais naudas sods par sēšanos pie stūres reibumā būs 1000 latu.

Par braukšanu dzērumā varēs piemērot 1000 latu sodu

Foto: Lita Krone/LETA

Līdz ar šīm izmaiņām plānots paaugstināt ceļu satiksmes drošību un novērst situāciju, ka Latvijā tiek konstatēti tik daudzi gadījumi, kad transportlīdzekļi tiek vadīti alkohola reibumā.

Izmaiņas Administratīvo pārkāpumu kodeksā nosaka paaugstināt maksimāli piemērojamā naudas soda apmēru par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā līdz 1000 latiem, kā arī dubultot termiņus vadītāja apliecības atņemšanai par minēto pārkāpumu un maksimālo termiņu par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles.

Līdz ar to šoferiem, kas sēdušies pie stūres reibumā, papildu citiem sodiem tiesības varēs atņemt uz četriem gadiem.

Patlaban Administratīvo pārkāpumu kodeksā fiziskai personai noteiktais maksimālais naudas sods ir 500 latu, un attiecīgi maksimālais naudas sods noteikts arī par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles.

Ieviešot bargākus sodus, reibumā aizturēto autovadītāju skaits samazinājās vidēji par 30%, kas viesa cerību, ka situācija uz Latvijas ceļiem uzlabosies ilgtermiņā, tomēr jau 2007. gada statistika parādīja pretējo, secina ceļu satiksmes uzraugi.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv