Par ieceļošanu ASV būs jāmaksā nodeva

Apollo
0 komentāru

ASV Tēvzemes Drošības departaments informējis Ārlietu ministriju, ka ar 8.septembri tiks ievesta samaksa par Elektroniskās ceļošanas atļaujas sistēmas (ESTA) izmantošanu, ieceļojot ASV.

Par ieceļošanu ASV būs jāmaksā nodeva

Foto: Scanpix/AP

Samaksa, kuras apmērs ir 14 ASV dolāri (septiņi lati), ievests vienlaicīgi visām ASV Bezvīzu programmas dalībvalstīm, tajā skaitā arī Latvijas pilsoņiem, teikts ministrijas paziņojumā.

Samaksas ieviešana notiek saskaņā ar ASV Kongresa apstiprināto likumdošanu (Travel Promotion Act of 2009), kuru ASV prezidents Baraks Obama izsludināja 2010.gada martā. Iekasēto samaksu plānots izlietot ESTA sistēmas uzturēšanai. Samaksas ieviešana neattiecas uz ESTA pieprasījumiem, kuri tikuši un vēl tiks izdarīti līdz 8.septembrim.

Ārlietu ministrija informē, ka Latvijas un ASV sadarbība ASV bezvīzu programmas ietvaros, kurā Latvija iestājās ar 2008.gada 17.novembri, darbojas veiksmīgi. Saskaņā ar statistiku, 99% Latvijas pilsoņi saņem ESTA apstiprinājumu un var ieceļot ASV.

Personām, kuras ceļo ar derīgu vīzu, arī turpmāk nav nepieciešams pieteikties ESTA un var ieceļot ASV ar vīzu tādos nolūkos, kādiem tā izdota.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv