Par iesāktu īpašuma pārdošanas darījumu kapitāla nodoklis nebūs jāmaksā

Apollo
0 komentāru

Ja nekustamā īpašuma pārdošanas darījums juridiski ir iesākts 2009.gadā, bet pilnībā tiks pabeigts 2010. gadā, var būt dažādas situācijas, atkarībā no kurām kapitāla pieauguma nodoklis 15% apmērā varētu netikt piemērots, biznesa portālam «Nozare.lv» skaidro Finanšu ministrijas (FM) Nodokļu politikas departamenta direktore Daina Robežniece.

Par iesāktu īpašuma pārdošanas darījumu kapitāla nodoklis nebūs jāmaksā

siriwan, CC licence

To paredz FM izstrādātais Ministru kabineta noteikumu projekts, kas sagatavots saskaņā ar 2010. gada valsts budžeta likuma paketē pieņemtajiem grozījumiem likumā «Par iedzīvotāju ienākuma nodokli». Paredzams, ka Ministru kabinets minētos noteikumus pieņems 22.decembrī.

«Ja nekustamā īpašuma pārdošanas darījums ir iesākts šogad un beidzas nākamajā gadā, tam jābūt juridiski nostiprinātam. Piemēram, ja šogad ir uzsākts nekustamā īpašuma pārdošanas darījums un ir saņemta daļa no nolīgtās pārdošanas cenas, paredzot, ka atlikusī summa tiek saņemta nākamajā gadā, jāprecizē, kura gada ienākums tas ir un kā to klasificēt – vai ir nodoklis maksājams vai nē. Ja pārdevējs ir gatavs gaidīt naudu, bet visas tiesības ar šī aktīva iegādi ir pārgājušas uz pircēju, acīmredzami uzskatīsim, ka šis darījums ir noticis šogad un kapitāla pieauguma nodoklis nebūs jāmaksā,» skaidro Robežniece.

Otra situācija, kurā nodoklis varētu nebūt jāmaksā, ir tad, ja 2009.gadā saņemtā summa veido vismaz 50% no nekustamā īpašuma pārdošanas cenas. Savukārt, pārdodot savus nekustamos īpašumus ar zaudējumiem, zaudējumus likums neatļauj pārnest uz nākamo taksācijas gadu. Viss tiek saistīts viena taksācijas gada ietvaros - zaudējumus, kas radušies no pārdošanas, varēs segt tikai uz tā pašā gada ietvaros no kapitāla aktīvu pārdošanas gūtās peļņas rēķina. Bet uz nākamo taksācijas gadu tos nevarēs pārnest, informē Robežniece.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
24

2017. gada 24. oktobris

Vārda dienas

Renāte, Mudrīte, ModrīteRenija, Renijs, Renita, Renta, Rēna, Rineta, Rinete, Reneta, Renāta, Mudris, Rana, Ranāte, Raneta, Ranita, Ranta, Rena, Renata, Renate, Mudra

Valūtu kursi

24.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv