Par līdzdalību naudas atmazgāšanā aizdomās tur bijušo Repšes padomnieku

Apollo
0 komentāru

Pirms mēneša Finanšu policija atklājusi 12 cilvēku grupu, kas tiek turēta aizdomās par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpšanu sešu miljonu latu apjomā. Krāpniecības shēmas centrā ir viens no lielākajiem Latvijas metālpārstrādes uzņēmumiem «Dīlers», kas piegādājis alumīnija izstrādājumus pat vācu auto koncernam BMW, vēsta TV3 raidījums «Nekā personīga».

Par līdzdalību naudas atmazgāšanā aizdomās tur bijušo Repšes padomnieku

Foto: Edijs Pālens/LETA

Par līdzdalību krāpniecībā aizdomās tiek turēts arī bijušais Finanšu policijas iekšējās drošības daļas inspektors, vēlāk aizsardzības ministra Einara Repšes padomnieks Edgars Puķītis. No Puķīša, kurš šobrīd ir uzņēmējs, «Dīlers» iepircis iekārtas alumīnija pārstrādes modernizācijai. Puķītis «Nekā personīga» savu vainu noliedza. Viņš esot «Dīlers» piegādājis iekārtas no ASV trīs miljonu latu vērtībā un varot to pierādīt.

«Dīlers» ir ceturtais lielākais uzņēmums savā nozarē un izgatavo alumīnija sakausējumus. Ražotne pieder plašākai sabiedrībai nezināmiem uzņēmējiem - Pjotram Čerekovam un brāļiem Zaiceviem – Denisam un Sergejam. Firmas apgrozījums pērn strauji audzis, pārsniedzot 23 miljonus latu. Darbības nodrošināšanai piesaistīta arī Eiropas struktūrfondu nauda.

Finanšu policija uzskata, ka liela daļa apgrozījuma ir fiktīva un veidota, lai īstenotu naudas atmazgāšanu. «Dīlers» esot noformējis nenotikušus darījumus un shēmā bijuši iesaistīti 25 uzņēmumi, 16 no tiem fiktīvi. Uzņēmumu vadībā atradās ārzemnieki vai bezpajumtnieki. Latvijas uzņēmumi pārskaitījuši naudu uz Lietuvas un Čehijas bankām, kur tā izņemta un skaidrā veidā nogādāta atpakaļ Rīgā.

Pirms mēneša uzņēmumā ielauzās policijas specvienība OMEGA. Kratīšanas laikā Finanšu policija izņēma grāmatvedības informāciju un 300 000 eiro skaidrā naudā, kas bija paredzēta aplokšņu algu izmaksai un citiem mērķiem.

VID Finanšu policijas priekšnieks Kaspars Čerņeckis stāsta, ka uzņēmuma centrālais birojs bijis izveidots kā cietoksnis ar mūra sienām, dzeloņdrātīm un video novērošanu. Kratīšanas laikā darbinieki metuši ārā pa logiem datorus, kā arī centušies iznīcināt dokumentus un elektronisko failus.

No kopumā arestētajiem 12 cilvēkiem, policija pēc pāris dienām desmit atlaida, aizliedzot pamest valsti. Apcietinājumā joprojām ir  uzņēmuma īpašnieki Deniss Zaicevs un Pjotrs Čerekovs, kurus uzskata par shēmas plānotājiem. Maija vidū Rīgas apgabaltiesa abiem pagarināja apcietinājumu. Ar advokāta starpniecību, abi savu vainu «Nekā personīga»  noliedza.
«Dīlers» valdes loceklis Igors Ivanovs, kurš patreiz turpina uzņēmuma vadību, notikušo skaidro ar konkurences cīņu.

Uzņēmums bieži uzvarējis Iekšlietu ministrijas rīkotajos konkursos par kontrabandas cigarešu un alkohola iznīcināšanu. Firmai joprojām esot līgums ar ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūru par lietisko pierādījumu, arestētās mantas un dokumentācijas iznīcināšanu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv