Par lielu summu izsolīts 1938.gada Supermena komikss

Apollo
2 komentāri

Par 175 000 ASV dolāru (92 400 latiem) izsolīts rets pirmā Supermena komiksa eksemplārs, kas 70 gadus nogulēja mājā Minesotas štatā, ASV.

Par lielu summu izsolīts 1938.gada Supermena komikss

Foto: AFP/Scanpix

Visdāsnākais solītājs interneta izsolē bija «rūdīts zelta laikmeta komiksu grāmatu kolekcionārs», otrdien apliecināja mājaslapas «ComicConnect.com» vadītājs Stīvens Fišlers. Pircēja vārds netika atklāts.

Līdz pirmdienas vakaram, kad izsole noslēdzās, tika solīts 51 reizi.

Fišlers sacīja, ka kolekcionārs vairākus mēnešus esot meklējis neatjaunotu Supermena pirmo komiksu grāmatu, jo labā stāvoklī esošu eksemplāru cena pārsniedz vienu miljonu dolāru (528 000 latu).

Fišlers lēš, ka pasaulē ir tikai aptuveni simts 1938.gadā izdotā «Action Comics No. 1» eksemplāru. Tie ir tik vērtīgi ne tikai tāpēc, ka ir reti sastopami, bet arī tādēļ, ka Supermens kalpoja par iedvesmu visiem nākamajiem supervaroņiem.

Šonedēļ pārdoto eksemplāru remonta laikā starp vecām avīzēm atrada Deivids Gonsaless. Viņš nejauši saplēsa komiksa vāku, tāpēc tā stāvoklis desmit ballu skalā tika novērtēts tikai ar 1,5.

Pavisam labi saglabājies «Action Comics No. 1» numurs, kas saņēma atzīmi 9, 2011.gada novembrī tika izsolīts par 2,16 miljoniem dolāru (1,14 miljoniem latu). Tā ir augstākā cena, kas jebkad samaksāta par komiksu grāmatu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv