Par mājokļiem iedzīvotāji pārmaksājuši sešus miljardus eiro

Apollo
0 komentāru

Latvijā pēdējo piecu gadu laikā iegādāto mājokļu cena par sešiem miljardiem eiro (aptuveni 4,2 miljardi latu) pārsniedz to vērtību šodien, portālam «Apollo» pavēstīja «Latio» mārketinga speciāliste Dita Gūtmane. 

Par mājokļiem iedzīvotāji pārmaksājuši sešus miljardus eiro

Foto: Gatis Diedziņš/LETA

Rīgā mājsaimniecību saistības par sērijveida dzīvokļu iegādi vien par 1,9 miljardiem eiro pārsniedz to tirgus vērtību.

«Premjera rosinātie likuma grozījumi, kas liegtu kredītiestādēm prasīt vairāk no aizņēmēja kā vien ieķīlāto nekustamo īpašumu, ir drosmīgs solis šajos apstākļos. Faktiski mājsaimniecības izmanto vienu mājokli, bet maksā par trim. Šāda situācija paralizē Latvijas tautsaimniecību. Nesamērīgi liela ienākumu daļa ģimenēm jāatdod saistību apkalpošanai,» norāda «Latio» valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns.

Šo problēmu var risināt uz kredītņēmēju, kredītiestāžu vai uz valsts rēķina. Neviens risinājums nebūs viegls. Atstājot šo nesamērīgo kredītu mājsaimniecībām, mēs riskējam nonākt ekonomiskajā stagnācijā, kas varētu ilgt pat dekādi, uzskata Šīns.

«Apollo» jau vēstīja: premjers lūdzis izvērtēt arī iespēju paredzēt, ka kredīta ņēmēju un tā ģimenes locekļus nav iespējams izlikt no vienīgā mājokļa, ja nav panākta vienošanās par ģimenes pāreju uz citu dzīvojamo platību.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv