Par narkotiku atkārtotu lietošanu saglabās kriminālatbildību

Apollo
0 komentāru

Narkotiku kontroles un narkomānijas ierobežošanas koordinācijas padomē nolemts saglabāt kriminālatbildību par narkotiku atkārtotu lietošanu, informē Iekšlietu ministrija.

Par narkotiku atkārtotu lietošanu saglabās kriminālatbildību

Foto: Valsts policija/LETA

Šis lēmums, kas pieņemts uzklausot arī nevalstisko organizāciju un Rīgas Domes institūciju pārstāvjus un raugoties uz šo jautājumu plašākā mērogā, dod iespēju kavēt narkomānijas izplatību Latvijā. Lēmumu atbalstīja arī Tieslietu ministrija, kuras izstrādātā likumprojektu pakete iepriekš publiskajā telpā izraisīja diskusijas vai saglabāt kriminālatbildību par narkotiku atkārtotu lietošanu, vai, atbilstoši Ministru kabinetā apstiprinātajai Kriminālsodu politikas koncepcijai, kas pēc būtības vairs neparedz Krimināllikumā kvalificējošo pazīmi «atkārtotība», paredzēt par to administratīvo atbildību.

Iekšlietu sistēmas pārstāvji jau bija pauduši viedokli par to, ka narkotisko vielu atkārtotas lietošanas dekriminalizācija nākotnē var izvērsties par soli pretī šo vielu lietošanas legalizācijai un pat izplatīšanas dekriminalizēšanai. Izskanēja pamatotas bažas, ka nav pieņemami atbrīvot no kriminālatbildības narkotisko vielu lietotājus un tiem par atkārtotu lietošanu paredzēt tikai administratīvo sodu.

Narkotiku kontroles un narkomānijas ierobežošanas koordinācijas padomes sēdē spriests arī par efektīvu mehānismu izveidi, ierobežojot iespējami veselībai bīstamo augu maisījumu, brīvo pieejamību mazumtirdzniecībā. Veselības ministrija šai nolūkā izstrādājusi atbilstošus likumdošanas grozījumus. Pēc ekspertu atzinumiem pašlaik efektīvākais tiesību akta veids, kas spēj ierobežot narkotisku efektu atstājošu eksotisko augu maisījumu (kas līdzīgi maisījumiem «SPICE» utml.) legālu izplatīšanu ir izstrādātie «Preču un pakalpojumu drošuma likuma» grozījumi.

Iespējami veselībai bīstamo augu maisījumi pašlaik tiek pārdoti kā vīraki un cita veida produkti. Līdz ar to Preču un pakalpojuma drošuma likuma grozījumi ļaus izmantot Veselības ministrijas uzturētās «agrā brīdinājuma sistēmas» plašo un regulāri atjaunojamo informāciju par visiem līdzīgiem jauniem produktiem Eiropā, vai ārstniecības iestāžu ziņojumus par šo produktu izraisītajiem kaitējumiem veselībai kā pamatu preces izņemšanai no apgrozības un pienākumu pierādīt augu maisījumu drošumu veselībai uzliks pašiem izplatītājiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv