Par «Norvik bankas» vairākuma akcionāru kļuvis Krievijas baņķieris

Apollo
49 komentāri

Iegādājoties AS «Norvik banka» akcijas 50% plus vienas akcijas apmērā, no šodienas par bankas vairākuma akcionāru un stratēģisko investoru kļuvis Krievijas «Vjatka Bank» lielākais īpašnieks un direktoru padomes priekšsēdētājs, Londonas investīciju fonda «G2 Capital Partners» vadošais partneris Grigorijs Guseļņikovs, informē «Norvik banka».

Par «Norvik bankas» vairākuma akcionāru kļuvis Krievijas baņķieris

Foto: Lita Krone/LETA

Šodien bankas akcionāru padomes sēdē par bankas jauno vadītāju iecelts Olivers Bramvels.

Pēc darījuma noslēgšanas Jurijam Šapurovam pieder 18,4% akciju, saglabājot būtisku līdzdalību bankā. Pārējiem akcionāriem pieder 31,6% bankas akciju.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir devusi atļauju jaunā akcionāra Guseļņikova ienākšanai «Norvik bankā».

Guseļņikovs ir finansists un investors, kas banku nozarē darbojas kopš 1996. gada. Šobrīd Guseļņikovs dzīvo Lielbritānijā un ir Londonas investīciju fonda «G2 Capital Partners» vadošais partneris un vairākuma akcionārs.

Kopš 2007. gada Guseļņikovs ir arī Krievijas «Vjatka Bank» lielākais īpašnieks un direktoru padomes priekšsēdētājs. Guseļņikovam ir maģistra grāds ekonomikā, un zināšanas biznesa un finanšu vadībā viņš papildinājis dažādās ASV izglītības iestādēs.

Savukārt Bramvelam ir ievērojama pieredze banku sektorā, finanšu pārvaldībā, kredītrisku pārraudzībā un patērētāju kreditēšanā. Līdz šim  Bramvels strādājis vadības līmeņa amatos vairākās bankās gan Lielbritānijā, gan Krievijā, tostarp «Barclays Bank» un «Citibank». Pirms pievienošanās «Norvik bankas» komandai Bramvels bija Krievijas «Vjatka Bank» izpilddirektors. Viņa pienākumi ietvēra risku pārvaldību, stratēģisko IT projektu vadību un finanšu produktu attīstību. Olivers ieguvis maģistra grādu matemātikā Varvikas universitātē  Lielbritānijā. 2012. gadā Olivers ieguva CFA jeb «Chartered Financial Analyst» kvalifikāciju, kas tiek augstu vērtēta starptautiskajā finanšu vidē. Bramvels savus pienākumus «Norvik bankā» sāks pildīt 2014. gada sākumā.

Puses ir vienojušās neatklāt informāciju par darījuma summu un citiem nosacījumiem.

Plašāka informācija par «Norvik bankas» turpmākās darbības attīstības stratēģiju un plāniem tiks sniegta 2014. gada 10.janvāra preses konferencē.

«Norvik banka» ir dibināta 1992. gadā un ir viena no vecākajām kredītiestādēm Latvijā. Tā ir devītā lielākā banka Latvijā pēc aktīvu apjoma, un tai ir plašākais filiāļu un norēķinu grupu tīkls Latvijā. Tas iekļauj 80 klientu apkalpošanas vietu 17 Latvijas pilsētās.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.12.2017
Ienākt apollo.lv