Par pasaules čempionu 15 km slēpošanā kļūst igaunis Vērpalu

Liberecā notiekošā pasaules čempionātā 15 km klasiskā stila distancē uzvaru izcīnīja Igaunijas slēpotājs Andruss Vērpalu.

Vērpalu šis ir otrais pasaules čempiona tituls. Pirms astoņiem gadiem igaunis uzvarēja 30 km klasiskā stila distancē.

Tāpat viņš ir arī divkārtējais olimpiskais čempions 15 km klasiskā stila slēpojumā (2002.gadā Soltleiksitijas ziemas olimpiskajās spēlēs un 2006.gadā Turīnas ziemas olimpiskajās spēles).

Igauņu slēpotājs distanci veica 38 minūtēs un 54,4 sekundēs, par 6,3 sekundēm apsteidzot vācieti Lukasu Baueru. Bronzas medaļu izcīnīja soms Mati Heikinens, kurš no uzvarētāja atpalika 16,4 sekundes.

Latvijas slēpotājs Arvis Liepiņš ierindojās 69.vietā. Liepiņš no čempiona atpalika septiņas minūtes un 21,1 sekundi, bet otrs Latvijas sportists Aigars Kalnups finišu nesasniedza. Kopumā distanci pabeidza 73 no 75 startējušajiem sportistiem.