Par saindēto pienu Ķīnā piespriež nāvessodus

Apollo
0 komentāru

Ķīnas tiesa bijušajai kompānijas «Sanlu Group» vadītājai piespriedusi mūža ieslodzījumu par saindēta piena pulvera ražošanu, bet trim iesaistītajiem cilvēkiem piespriests nāvessods, ziņo telekanāls BBC.

Lietojot uzturā ar melamīnu saindēto pienu, Ķīnā gāja bojā vismaz seši mazuļi, bet aptuveni 300 tūkstoši saindējās, taču izdzīvoja.

Kompānijas vadītāju Tianu Venhua un vēl trīs no kompānijas vadības apsūdzēja par krāpšanos un standartam neatbilstošu produktu ražošanu un tirdzniecību.

Vangam Juliangam tiesa piesprieda 15 gadu cietumsodu, Hangam Zhidi — astoņu gadu cietumsodu, bet Vu Jušengam — piecu gadu cietumsodu.

Taču tiesa bijusi vēl nežēlīgāka — trim cilvēkiem tā piesprieda nāvessodu. Viens no šādu sodu saņēmušajiem bija starpnieks, kas uzņēmumam pārdeva kaitīgo melamīnu, kuru vēlāk pievienoja piena pulverim.

Tiesas sprieduma pasludināšanas laikā apsardzei bija jānopūlas — kilometra attālumā no tiesas ēkas tika bloķēti visi ceļi, jo ap ēku bija sapulcējušies niknie mazuļu vecāki. Daudzi no viņiem pieprasīja, lai tiesa ar nāvi soda arī pašas kompānijas vadītāju. Kāda māte, kuras bērns mira no saindētā piena pulvera, sacīja, ka vēlējusies kompānijas vadītāju nošaut.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv