Par spīti neveiksmīgajiem mēģinājumiem pārdot veco LNB ēku, turpinās organizēt izsoles

Apollo
11 komentāri

Par spīti vairākkārtējiem neveiksmīgajiem mēģinājumiem pārdot bijušo Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) galveno ēku, pagaidām jauna īpašnieka meklējumus apturēt nav plānots un nākamais mēģinājums ēku pārdot būs augustā, svētdien vēstīja raidījums «LNT Ziņas Sešos».

Par spīti neveiksmīgajiem mēģinājumiem pārdot veco LNB ēku, turpinās organizēt izsoles

Foto: Edijs Pālens/LETA

Pēdējā no izsolēm, kurā neviens pat nebija pieteicies, notika šomēnes. Cik ilgi šādas izsoles notiks, ja interesentu nebūs arī turpmāk, patlaban nav zināms.

Tas, ka bijusī LNB galvenā ēka tiks pārdota vai iznomāta, tika nolemts vēl laikā, kad pilnā sparā noritēja pārvākšanās uz jaunajām telpām Gaismas pilī. Cerību deva objekta atrašanās pašā pilsētas centrā. Taču rit jau trešais gads, bet progresa nekāda.

Ēku mēģināts pārdot septiņas reizes, sākuma cena šajā periodā samazināta par pusotru miljonu eiro - līdz 2,3 miljoniem eiro. 

VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) vēl nevar pateikt, kāda būtu zemākā cena, līdz kurai izsolē varētu iet. Atdot lēti būtu pret valsts interesēm, savukārt cenu pieturot, jāiegulda ēkas uzturēšanā. Gadā tie ir 30 000-40 000 eiro.

«Ir lietas, kuras ir vērts pieturēt, jo vērtība augs. Centrs šajos krustpunktos vienmēr ir bijis tāds, kas saglabās savu vērtību. Ir nerformāla interese bijusi no ārzemēm par ēkas iegādi ,un, noskaidrojot cenu, nebija noskaņa, ka tas ir ārkārtīgi dārgi,» skaidroja VNĪ pārstāvis Arnis Blodons.

Tiek lēsts, ka rekonstrukcijas izmaksas ēkai var sasniegt pat četrus līdz astoņus miljonus eiro. Līdz ar to pamatcenai tiešām pārāk lielas ietekmes uz darījumu varētu nebūt. Taču ēkā ir palikuši atsevišķi dzīvokļi, kuru īpašniekiem tie būtu vai nu jāpārdod vai jāpiedalās rekonstrukcijā. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

14.12.2017
Ienākt apollo.lv