Parādnieks šokē ar faktiem par slimnīcās nelikumīgi veiktiem abortiem

Apollo
0 komentāru

Pēc pārbaudēm divās slimnīcās atklājies, ka 19 procentos gadījumu aborti ir veikti nelikumīgi, jo nav ievērota likuma prasība pēc apdomas laika došanas sievietēm, otrdien Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas sēdē pavēstīja apakškomisijas vadītājs Imants Parādnieks (Nacionālā apvienība).

Parādnieks šokē ar faktiem par slimnīcās nelikumīgi veiktiem abortiem

Foto: Ieva Čīka/LETA

Šādus datus viņš saņēmis no Veselības inspekcijas (VI), kurai bija lūdzis veikt pārbaudes ārstniecības iestādēs, lai noskaidrotu, kā tiek pildīta likuma prasība, ka abortu drīkst veikt ne agrāk kā 72 stundas pēc grūtniecības pārtraukšanas norīkojuma izsniegšanas.

«Diemžēl Veselības inspekcija pēc mana lūguma veica reidus divās slimnīcās un konstatēja, ka 35 gadījumos no 181 nav ievērotas prasības. Ja atskaitām septiņus gadījumus, kad norma nav ievērota medicīnisku apsvērumu dēļ, secinājums ir katastrofāls – Latvijā 19% gadījumu ir veikta kriminālsodāma nedzimuša bērna nogalināšanas operācija,» paziņoja Parādnieks.

Viņš to vērtē kā kliedzošu faktu.

«Saprotu, ka viena daļa ārstu, es pat teiktu lielākā daļa, tam īpaši nav pievērsuši uzmanību, tās ir padomju laika paliekas. Kā augoņa izgriešana,» norādīja deputāts.

Viņš ir nācis klajā ar priekšlikumiem abortu skaitu samazināšanai Latvijā, taču līdz kāda lēmuma pieņemšanai apakškomisijas deputāti otrdien vēl nenonāca un nolēma diskusijas turpināt nākamajā nedēļā.

Priekšlikumā tiek saskatīts arī abortu aizliegums.

Apakškomisijas vadītājs otrdien sēdes sākumā visiem izdalīja embrijus, lai parādītu, «ka bērniņam, kurš ir ieņemts, jāpiedzimst», bet deputāte Daina Kazāka (Reformu partija), kurai sēdes vadītājs nedeva pietiekamu laiku izteikties un kura paziņoja, ka iestāsies par sievietes tiesībām, sēdi pameta pirms tās beigām, novēroja aģentūra BNS.

Deputāti otrdien apsprieda priekšlikumu mainīt Bērnu tiesību aizsardzības likumu, tajā nosakot, ka «Katram bērnam no ieņemšanas brīža ir tiesības uz dzīvību un attīstības aizsardzību». Iesniegtajā priekšlikumā daudzi saskata abortu aizliegumu.

Pašlaik likums pasaka, ka «katram bērnam ir neatņemamas tiesības uz dzīvības un attīstības aizsardzību».

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv