Parādu krīzes dēļ banku noguldījumi no eiro zonas aizplūst uz Lielbritāniju, Šveici un Ziemeļvalstīm

Apollo
0 komentāru

Bažījoties par savu uzkrājumu drošību pašreizējās eiro zonas krīzes padziļināšanās apstākļos, noguldītāji kopš 2010.gada sākuma ir pastiprināti izņēmuši noguldījumus no Grieķijas, Beļģijas, Francijas un Itālijas bankām un pārveduši tos uz tā dēvētajām drošā patvēruma zemēm Lielbritāniju, Šveici, Vāciju vai Ziemeļvalstīm.

Parādu krīzes dēļ banku noguldījumi no eiro zonas aizplūst uz Lielbritāniju, Šveici un Ziemeļvalstīm

Foto: Reuters/Scanpix

Par to liecina piektdien publiskotie aģentūras «Thomson Reuters» apkopotie analītiskie dati par vairāk nekā 120 Eiropas komercbankām.

Aģentūra norāda, ka pēdējā gada laikā Eiropā ir notikušās dramatiskas banku noguldījumu pārbīdes.

Pēc «Thomson Reuters» aprēķiniem, Grieķijas bankas kopš 2010.gada sākuma ir zaudējušas noguldījumus 72 miljardu eiro (50 miljardu latu) apmērā jeb 30% no noguldījumu apmēra.

Savukārt divas Beļģijas bankas «Dexia» un KBC kopš 2010.gada sākuma ir zaudējumus noguldījumus 120 miljardu eiro (84 miljardu latu) apmērā, un lielākie naudas izņēmēji bijuši ASV naudas tirgus fondi.

Turklāt, pēc «Thomson Reuters» datiem, noguldījumi aptuveni 184 miljardu eiro (129 miljardu latu) apmērā aizplūduši no Francijas lielākajām bankām «Credit Agricole» un «BNP Paribas», jo ir bažas par Francijas kredītiestāžu lielo ekspozīciju uz Grieķiju.

Bažas par eiro zonas krīzi izraisījušas arī 30 miljardu eiro (21 miljarda latu) vērtu noguldījumu izņemšanu no Itālijas bankām.

Savukārt ieguvējas šādā situācijā ir Lielbritānijas bankas – kopš 2010.gada sākuma tikai četrās lielākajās britu kredītiestādēs noguldījumu apmērs pieaudzis vairāk nekā par 140 miljardiem eiro (98 miljardiem latu). Īpaši daudz naudas izdevies piesaistīt Apvienotās Karalistes kredītiestādēm «Standard Chartered» un HSBC, kas tiek uzskatītas par īpaši drošu patvērumu noguldījumiem.

Starp citām bankām, kas eiro zonas krīzes dēļ piedzīvojušas būtisku noguldījumu pieplūdumu, «Thomson Reuters» min Lielbritānijas «Barclays», Vācijas «Deutsche Bank», Šveices «Credit Suisse» un UBS, kā arī divas Krievijas bankas «Sberbank» un VTB.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.09.2017
Ienākt apollo.lv