Parādus arvien biežāk «izsit»

Apollo
0 komentāru

Pēdējā laikā parādu piedzīšanā arvien biežāk parādās likumos neparedzētas metodes — ar dūru spēku, piektdien raksta «Dienas Bizness».

«Tikko bija tāds gadījums,» apliecinot, ka parādu piedziņā aizvien biežāk tiek izmantotas nevis juridiskās zināšanas, bet muskuļu spēks un dūres, klāsta Valsts policijas Kriminālpolicijas priekšnieks ģenerālis Dailis Lūks.

Viņš stāsta, ka šādos gadījumos cietušie patiešām ir kādam parādā, taču kreditors vai nu pārdevis parādu, vai nolīdzis oficiāli reģistrētu uzņēmumu parāda piedziņai. Savukārt parāda piedzinēji jau paši izvēlas izmantojamās metodes un nosaka cenu par saviem pakalpojumiem. Par parādu piedzīšanu gan maksā nauda, gan arī par pakalpojumiem, piemēram, kreditoram par parāda piedziņu, nauda netiekot prasīta, tā vietā tiekot palūgts, lai uzņēmuma valdē pieņemot kādu no parādu piedzinēju kompānijas.

Vēl lielākas problēmas sākoties, kad parādnieks vainu noveļ uz citu personu, kas naudu nav atdevis viņam. Šādi aizsākoties vardarbības ķēdes reakcija.

Lielās parādu piedziņas kompānijas ir novērojušas, ka tirgū savairojušās gan lielākas, gan mazākas jaunas parādu piedziņas kompānijas. Tāpēc uzskata, ka šai nozarei vajadzīgs stingrāks regulējums. Patlaban likumdevējs neprasa šai nodarbei ne licenci, ne kādu speciālu kvalifikāciju.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv