Paragvaja pēcspēles sitienos uzvar Japānu

Pasaules kausa finālturnīra astotdaļfināla spēlē Pretorijā šodien ar 0:0 (5:3) pēcspēles sitienu sērijā pieveica Japānas valstsvienību, pimoreiz vēsturē iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Pirmajā puslaikā bumbu krietni vairāk kontrolēja paragvajieši, taču reālu vārtu gūšanas momentu bija maz. Puslaika vidū Lukass Barioss nokļuva aci pret aci ar japāņu vārtsargu Eidži Kavašimu, taču pārspēt viņu neizdevās, bet pēc neilga brīža par Paragvajas izlases vārtu pārliktni trāpīja Daisuke Macui. Turpinājumā labas iespējas izcelties bija arī Rokem Santa Krusam un Keisukem Hondam, taču pēc abu sitieniem bumba aizlidoja nedaudz garām vārtu stabam.

Otrais puslaiks bija vēl skopāks ar vārtu gūšanas momentiem, tādēļ pamatlaiks beidzās ar bezvārtu neizšķirtu. Papildlaika sākumā pāris momentus izveidoja Japānas futbolisti, tomēr kopumā papildlaikā vairāk un bīstamāk uzbruka paragvajieši.

Spēles uzvarētājs noskaidrojās tikai pēcspēles sitienu sērijā, kurā parāki ar 5:3 izrādījās Paragvajas futbolisti. Paragvajas komandas labā precīzi sita Edgars Barreto, Barioss, Kristians Riveross, Nelsons Valdess, un Kardoso, bet japāņiem - Jasuhito Endo, Makoto Hasebe un Honda. Vienīgo neprecīzo sitienu izpildīja Juiči Komano, kurš trāpīja pa vārtu pārliktni.

Ceturtdaļfinālā Paragvaja tiksies ar Spānijas vai Portugāles futbolistiem, kuri šovakar, pulksten 21.30 sāks pēdējo astotdaļfināla maču.