Paraolimpiešu apbalvošanai piešķir 100 000 latu

Apollo
0 komentāru

Šodien valdība nolēma piešķirt 100 000 latu Pekinas paraolimpisko spēļu dalībnieku, treneru un apkalpojošā personāla prēmēšanai.

Aigars Apinis Pekinas paralimpiskajās spēlēs ieguva zelta medaļu diska mešanā un sudraba medaļu lodes grūšanā.

Aigars Apinis Pekinas paralimpiskajās spēlēs ieguva zelta medaļu diska mešanā un sudraba medaļu lodes grūšanā.

Foto: AFI

Minētie līdzekļi tiks piešķirti no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, jo Izglītības un zinātnes ministrijas līdzekļi sportistu apbalvošanai 190 000 latu apmērā tiks izlietoti naudas balvu izmaksai par sportistu sasniegumiem visa 2008.gada laikā.

Par naudas summu sadali būs jālemj Latvijas Paraolimpiskajai komitejai.

Latvijas Paraolimpiskā komiteja rosināja sportistiem piešķirt naudas balvas 50% apmērā no olimpisko čempionu prēmijām, kopumā pieprasot 131 667 latus. Tomēr Nacionālā Sporta padome (NSP) nolēma rosināt valdību komitejai piešķirt tikai 100 000 latu.

Paraolimpiskās komitejas izpilddirektors Andris Ulmanis gan norādīja, ka komiteja ir apmierināta arī ar NSP atbalstīto summu, jo valdība būs palīdzējusi savu iespēju robežās, un, ņemot vērā pašreizējo situāciju valstī, tikpat labi paraolimpiešiem varētu tikt piešķirti tikai diplomi, un arī tas būtu daudz.

Tomēr par NSP atbalstīto summu pēc nodokļu nomaksas, visticamāk, varēs apbalvot tikai paraolimpisko spēļu medaļniekus, viņu trenerus, fizioterapeitus un kādu federāciju, norādīja Ulmanis, uzsverot, ka sākotnēji bijis iecerēts apbalvot visus Pekinas paraolimpisko spēļu dalībniekus.

«Nenorādot, cik liela prēmija pienāktos katram spēļu dalībniekam, valdība savā ziņā ir noņēmusi no sevis atbildību par to sadali. Perspektīvā noteikti jādomā par atsevišķa punkta iekļaušanu Ministru kabineta noteikumos, kas noteiktu konkrētu paraolimpiešu prēmiju apmēru,» norādīja Ulmanis.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv