Pārbaudes ar ķermeņu skeneriem, iespējams, pārkāpj cilvēktiesības

Apollo
0 komentāru

Drošības pārbaudes ar ķermeņu skeneriem, kas uzstādīti divās Lielbritānijas lidostās pēc Ziemassvētku dienā notikušā ASV pasažieru lidmašīnas uzspridzināšanas mēģinājuma, iespējams, pārkāpj cilvēktiesības, otrdien brīdināja Apvienotās Karalistes Vienlīdzības un cilvēktiesību komisijas priekšsēdētājs Trevors Filipss.

Pārbaudes ar ķermeņu skeneriem, iespējams, pārkāpj cilvēktiesības

Foto: Scanpix/AP

Ķermeņu skeneru izmantošana Londonas Hītrovas un Mančestras lidostās varētu tikt uzskatīta par Eiropas Cilvēktiesību konvencijā aizsargāto tiesību uz privātās dzīves neaizskaramību pārkāpumu, vēstulē valdībai norāda Filipss.

«Mēs atzīstam, ka šim tiesību uz privātumu aizskārumam ir leģitīms mērķis, bet mums vienlaikus ir nopietnas bažas, vai šī tiesību ierobežošana notikusi atbilstoši likumam,» raksta amatpersona.

Komisija pauda atbalstu varasiestāžu uzsāktajai drošības politikas revīzijai, tomēr brīdināja, ja šī procesa rezultātā cietīs tiesības, tas galu galā būs zaudējums.

«Nacionālās drošības politikas mērķis ir mūsu dzīvību un mūsu brīvību aizsardzība, tomēr rezultātā tas būs zaudējums, ja aizsardzības vārdā tiks iznīcinātas citas tiesības,» norādīja Filipss.

Nigērietim Umāram Farukam Abdulmutallabam, kurš lidmašīnā virs ASV 25.decembrī mēģināja detonēt sprāgstvielas, bija izdevies spridzekli iznest cauri kontroles postenim Amsterdamas lidostā.

Reaģējot uz šo incidentu, ASV varasiestādes pieprasījušas, lai aviopasažieri, kas dodas uz Savienotajām Valstīm, turpmāk tiktu pārbaudīti rūpīgāk.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv