Parex uzņēmumam atsaka no konta pārskaitīt 50 latus

Apollo
0 komentāru

Parex banka nekustamo īpašumu kompānijai SIA «Andy Corporation» atteikusi no konta pārskaitīt 50 latus, kas bija paredzēti citā bankā ņemtā kredīta dzēšanai, vēsta laikraksts «Dienas Bizness».

Parex uzņēmumam atsaka no konta pārskaitīt 50 latus

Foto: AFI

Laikraksta rīcībā nonākušie pāris maksājuma uzdevumi liecina, ka šīs summas pārskaitījumi atteikti, pamatojoties uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) lēmumu no pagājušā gada 1.decembra. Proti, maksājums neatbilst saimniecisko darbību raksturojošiem noteikumiem.

Parex klientiem atgādinājusi, ka saskaņā ar pērn Ministru kabineta un FKTK kopīgi pieņemto lēmumu, banka neveiks debeta operācijas (tajā skaitā ar internetbanku, bankas automātiem un skaidrā naudā) klientiem - juridiskām personām, ja šīs operācijas nav paredzētas saimnieciskās darbības veikšanai.

Tādējādi var secināt, ka kredīta atmaksu Parex banka nesaista ar saimniecisku darbību, vienlaikus radot saviem klientiem – juridiskām personām nepatikšanas citā bankā.

Parex banka atgādina, ka saimnieciskās darbības veikšanai juridiskām personām ir noteikti ierobežojumi: 35 000 latu (ar darbinieku skaitu līdz 10) un 350 000 latu (ar darbinieku skaitu no 11 – 250) kalendārajā mēnesī.

Parex bankas pārstāvis Viktors Zaķis norāda, ka, lai Parex banka izpildītu FKTK lēmumu, bankai ir jānodrošina maksājumu atbilstība klienta saimnieciskajai darbībai, un tāpēc tiek veikta ļoti rūpīga maksājumu izskatīšana atbilstoši bankā noteiktajai kārtībai.

«Ceram uz klientu sapratni un atsaucību, lai banka varētu šo FKTK lēmumu realizēt pēc iespējas efektīvāk arī no klientu apkalpošanas viedokļa,» laikrakstam sacījis Zaķis.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv