Pārraidīs dokumentālo filmu Broņislavas Martuževas piemiņai Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Piektdien,  17.februārī Latvijas Televīzijas 1.kanālā paredzētas programmas izmaiņas – plkst. 19.25 ēterā būs dokumentālās filmas «Gaismas lāse» pirmizrāde.   Filmu tās autors un režisors Zigurds Vidiņš ir veltījis dzejniecei Broņislavai  Martuževai, un LTV 1  maina savu programmu, lai dienu pirms leģendārās dzejnieces aizvadīšanas viņsaulē, pieminētu un godinātu Broņislavu Martuževu.

Pārraidīs dokumentālo filmu Broņislavas Martuževas piemiņai 2 attēli Atvērt

Publicitātes foto.

Laiks aizrit trijos  lokos – cilvēku mūža, gadalaiku un diennakts traktējumā. Poētiski tēli – mākoņi, ūdeņi, koki, puķes, lietus  – stāsta par dzejnieces Broņislavas Martuževas likteni, dzeju un dziesmām.

Filma tapusi vairākās tikšanās reizēs, sākot ar 1980. gadu nogali. Tās bijušas emocionāli piesātinātas un dziļas sarunas par dzejnieces dzīvi un daiļradi, Latviju, Dievu un cilvēku. Tajās spilgti iezīmējas  ne vien Martuževas dzīvesstāsts, bet arī viņas atklātība, vienkāršība, drosme un spītība. Padomju laikā dzejniece uzdrošinājusies savos darbos atklāti runāt pretim varas smagajai nastai, pēc Māras Zālītes vārdiem,  – sniedzot nozīmīgu artavu atmodas iezvanīšanā.

Dokumentālās filmas autors un režisors – Zigurds Vidiņš, komponists – Mārtiņš Brauns.

Savas dzīves laikā Broņislava Martuževa izdeva deviņus dzejoļu krājumus (divus ar Evas Martužas vārdu), viņa bija Latvijas Nacionālās pretošanās kustības dalībniece un Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece, nacionālpatriote, sava laikmeta leģenda. Pēdējais viņas  dzeju krājums Deg uguntiņa izdots 2011. gadā.  Dzejniece mūžībā aizgāja 88 gadu vecumā 2012. gada 13. februārī.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv