Partiju sistēmu pozitīvi vērtē tikai 2,7% cilvēku

Apollo
0 komentāru

Tikai nepilni 3% Latvijas iedzīvotāju pašreizējo partiju sistēmu Latvi jā vērtē pozitīvi, bet 74,3% uzskata, ka tā ir drīzāk slikta vai ļoti slikta, atsaucoties uz SKDS veikto aptauju, sestdien raksta «Diena».

Vineta Muižniece, Kristiāna Lībane-Šķēle, Māris Riekstiņš

Foto: Ieva Čīka/LETA

SKDS direktors Arnis Kaktiņš skaidro, ka aptauja parāda sabiedrības vilšanos politiķos, kuri kā partiju sistēmas produkts netiek galā ar problēmu, ko dēvē par dižķibeli. Pēc viņa domām, šāda sabiedrības vilšanās bija gaidāma, jo partijas savu enerģiju tērē savstarpējos ķīviņos, nevis lai risinātu problēmu.

Vēl aptaujā 18,3% atbildējuši, ka partiju sistēma nav ne laba, ne slikta, bet 4,7% aptaujāto bijis grūti atbildēt uz šo jautājumu

«Taču nevar arī vienkāršoti visu norakstīt uz vienu oligarhu vai dažām partijām. Vaina ir visos līmeņos — arī sabiedrībā, medijos,» uzskata Kaktiņš.

Sociologs pieļauj, ka pašreizējā politiskajā sistēmā varbūt arī ir kādas nepilnības, ja kopš tās izveidošanas deviņdesmito gadu sākumā jau piecas reizes ir vēlēta Saeima, bet «neizskatās, ka būtu vērojams progress».

Saeimas deputāte Vineta Muižniece (TP) uzskata, ka cilvēku vilšanās partijās būtu daudz mazāka, ja tām būtu līderi ar skaidru redzējumu un ja būtu skaidrs nākotnes vīzijas piedāvājums.

«Ja sistēmu piepilda ar kvalitatīvu saturu, tad mēs to varam mainīt,» uzskata Muižniece. Viņa norādīja arī uz politiskās kultūras trūkumu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv