Pasaulē beidzas lētā pārtika!

Apollo
0 komentāru

Pēdējās desmitgades Rietumos aizvadītas pārtikas pārpilnībā un dažādībā, to iegādāties bija iespējams par salīdzinoši zemu cenu. Taču daudzi uzskata, ka šie laiki beigušies, vēsta BBC.

Pasaulē beidzas lētā pārtika!

Foto: parislemon, licence

Klimatiskās izmaiņas, saudzīgāka attieksme pret dabu un iedzīvotāju pieaugums nozīmē, ka ierastie pārtikas iegūšanas veidi tiks aizstāti ar citām metodēm. Visticamāk, patērētājiem nāksies maksāt vairāk un samierināties ar ražas audzēšanas modernajām tehnoloģijām, tostarp ģenētiski modificētajiem augiem.

Prognozē, ka nākamo 40 gadu laikā iedzīvotāju skaits uz Zemes pieaugs milzīgos tempos — no sešiem līdz deviņiem miljardiem, kas nozīmē, ka pārtikas ražošanas apjomi būs jāpalielina par 70%. Briti vēl tagad atceras, kā Otrā pasaules kara laikā nācās uzart golfa laukumus, lai iegūtu vairāk ražas.

Iespējams, to nāksies darīt atkal, jo no fermeriem tiek pieprasīta augstāka produktivitāte. Patērētājiem būs uzturā jālieto mazāk gaļas un jāizmanto tas, kas izaudzēts turpat blakus. Galvenais uzdevums tagad — kā pasaulei sagādāt pēc iespējas vairāk pārtikas, nenodarot pāri dabai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv